Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2020!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

NonNews:Kuba Wojewódzki przechodzi do TVN

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kuba z odbitym na twarzy znamieniem czasu i podwójnym podbródkiem

17 sierpnia 2006

Kuba Wojewódzki, dotąd dający zarobić Polsatowi, przenosi się do TVN. Wojewódzki obraził już w Polsacie wszystkich, nawet sprzedawcę pieczywa, który wpadał rano na chwilę, i zamierza teraz, w pewnym okresie czasu, dopuścić się obrazy samego Mariusza Waltera. Przypomnijmy, że Wojewódzki zasłynął tekstami typu Masz tylko jedną wadę: brak Ci zalet czy Zaśpiewałaś tą piosenkę, jakby uderzył w nią autobus. Teraz jedyny program, w którym goście są zbędni, a prowadzący zadaje pytania samemu sobie, będzie zasilał ramówkę TVN, a panowie Majewski i Wojewódzki będą przerzucać się żartami na temat tego, kto dostał lepszy czas, a kto ma większą oglądalność. Będą się też zapraszać wzajem do siebie, albo chociaż odgrażać się, że to uczynią. Sielanka.

Dlaczego Polsat rozwiązuje umowę? Odpowiedź brzmiała: w związku z wyczerpaniem możliwości rozwoju (...) autora realizującego talk-show. Czyżby gdybyż to azali niemal Wojewódzki jak ten dąb wryty był? Nie rozwija się już pimpuszek Wojewódzki, skrzydła zwinął ku jesieni? Pani Stanisława, mieszkanka Gucina, komentuje: Wszyscy, którzy śmieją się z Ojca Tadeusza, idą do piekła, czyli do TVN!

Dodajmy, że Kuba Wojewódzki nie jest homoseksualistą, nie bierze amfetaminy i nie współżyje z młodymi prezenterkami MTV, więc powodem usunięcia go ze stacji mogła być zazdrość o sposób prowadzenia się i dobre zdrowie, którym cieszy się, chociaż ma już ponad czterdziestkę. Większość reporterów Polsatu to ludzie niemłodzi, chociaż sprawdzeni, i to oni mogli lobbować za tym, żeby tryskającego zdrowie cnotnisia zwolnić i zrezygnować z sytuacji, w której jedną wartością jest zdrowy, katolicki tryb życia, obnoszony przed kamerami, a doświadczenie nie bywa właściwie doceniane. Punktem przełomowym w tej decyzji mogło być zachowanie Wojewódzkiego, który stwierdził, że może poprowadzić dwa programy na żywo na raz i że przy obu zdąży.

TVN można również podejrzewać o to, iż podkupienie Wojewódzkiego jest w pewnym sensie zemstą za Tomka Liska, który teraz głowi się nad tym co z tą Polską nie w Tefałenie, a w Polsacie.

Źródło[edytuj]

  • Kuba Wojewódzki przeprowadza się do TVN, Onet.pl, 17 sierpnia 2006.