NonNews:Moneta okolicznościowa im. Misiewicza

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Numizmat dumnie prezentuje barwy narodowe i nazwisko bohatera

2 sierpnia 2017

Ministerstwo Obrony Narodowej wybiło monetę okolicznościową ku czci świętej pamięci rzecznika prasowego MON, Bartłomieja Misiewicza.

Ten wielki człowiek przez ofiarną i rzetelną pracę naprawdę zasłużył sobie na takie wyróżnienie – mówi pracownik MON, który pragnął zachować anonimowość – Przez swoje poświęcenie dał nam wszystkim przykład, jak mamy pracować dla dobra narodu!

Naszemu reporterowi udało się zobaczyć na własne oczy ten wyjątkowy numizmat. Awers prezentuje barwy narodowe – biały jak nieskazitelna reputacja Bartłomieja Misiewicza oraz czerwony, jak krew pokonanych przez niego wrogów. Pośrodku umieszczono symbole wszystkich czterech sił zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, w których wykazał się on męstwem i odwagą – na szczególną uwagę zasługuje tu brawurowa akcja desantowa kryptonim WOW, przeprowadzona w Białymstoku. Na rewersie zamieszczono wizerunek orła z rozpostartymi skrzydłami, który symbolizuje waleczność tego wielkiego rzecznika prasowego.

Z niecierpliwością czekamy na wybicie monety okolicznościowej dla najważniejszej osoby w państwie, jaką niewątpliwie jest kot Prezesa.

Źródło[edytuj]