NonNews:Nie masz ucha? Nara, nie masz dowodziku

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

8 stycznia 2007

Waldemar Borochowski, obywatel Wolnego Miasta Gdańska, po złożeniu dokumentów potrzebnych do wystawienia nowego dowodu osobistego, zamiast dowodziku dostał odmowę, gdyż na jego zdjęciu nie widać lewego ucha. Prawda jest taka, że pan Waldemar owego ucha po prostu nie ma.

Powodem całego zamieszania jest bezgraniczna głupota urzędniczki, która owego dowodu nie zgodziła się wydać. Sorry Gregory, nie ma ucha na zdjęciu, to nara, nie ma dowodziku, powiedziała mimo tego, iż w starym dowodzie, który pan Waldemar chciał wymienić, wyraźnie wyszczególniony był brak lewego ucha w rubryce znaków szczególnych.

Tak być nie będzie!, protestuje przewodniczący Związku Głuchoniemych i Sparaliżowanych. To samo mówi sam zainteresowany. Czuję się jak ostatnia szmata. Czy dla zadowolenia urzędników mam wziąć ucho mojej żony i do zdjęcia sobie przykleić?

Według rzecznika prasowego Urzędu Miasta Gdańska, urzędniczka, która odmówiła wydania dowodu, nie może z nami rozmawiać, gdyż wyjechała w pilnych sprawach na Alaskę.

Źródło[edytuj]

  • Nie masz ucha? Nie masz dowodu osobistego, Onet, 8 stycznia 2007.