NonNews:Samochód Buttona na dopingu?

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Baton podczas GP Hiszpanii

24 maja 2009

Badania antydopingowe próbki A samochodu dominatora Formuły 1Jensona Batona „Snickersa” wykryły w samochodzie kierowcy Brawn GP podwyższony poziom hematokrytu oraz kokainę. W przypadku potwierdzenia badań w próbce B samochód Jensona Batona może zostać zezłomowany.

Jestem zszokowany. Nigdy bym nie podejrzewał swojego bolidu o branie narkotyków. Inaczej nigdy bym do niego nie wszedł. – mówi Baton. Szef teamu Brawn GP stwierdził, że to na pewno jakaś pomyłka. Brawn GP nigdy nie stosowało środków dopingujących w samochodach i nielegalnych części w silnikach kierowców... Zaraz, to się nie zgadza... – mówi.

Od. Kiedy. Samochody. Reagują na. Kokainę i. Doping? – zastanawiał się Andrzej Borowczyk, specjalista ds. Formuły 1. Zapytaliśmy o to Komisję Antydopingową, która w oficjalnym oświadczeniu stwierdziła, że nie ma takich metod dopingujących, których oszuści by nie wymyślili.

Śledztwo w tej sprawie wszczął Interpol. Po zbadaniu silnika samochodu Batona, znaleziono tam spalone i zmasakrowane zwłoki mechanika zaginionego trzy dni temu oraz sześciokilogramową torbę kokainy. Detektywi Interpolu stwierdzili, że doprowadzi ich to do mózgu szajki przemycającej narkotyki w krajach, w których odbywają się zawody Formuły 1. Sugerują, że narkotyki są wożone w silnikach, natomiast mechanik został zabity, bo za dużo wiedział.

Światek Formuły 1 wyśmiał te rewelacje. Szef teamu Ferrari czeka na decyzję o zezłomowaniu bolidu Batona.

Źródło[edytuj]