NonNews:Studenci masowo walczą z koronawirusem

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Standardowy zestaw profilaktyczny – ma właściwości odkażające, jednocześnie zapewniając witaminę C dla wspomożenia odporności

10 marca 2020

W obliczu nadciągającego zagrożenia epidemii nasi dzielni studenci nie tracą głowy i oddolnie organizują grupy dezynfekcyjne do walki z koronawirusem.

Wiele polskich uczelni odwołuje zajęcia ze strachu przed zarazą, jednocześnie wprowadzając ograniczenia w dostępie do akademików. Nie zraziło to żaków, którzy na korytarzach, grupach facebookowych i w pokojach tworzą kilku(nasto)osobowe grupki wzajemnego odkażania.

Nasz reporter udał się do jednego z wrocławskich akademików, by zbadać sytuację.
Mamy najlepsze środki odkażające ze wszystkich wydziałów! – opowiada dumnie student trzeciego roku z Wydziału Chemicznego. W pomieszczeniu faktycznie znajduje się cały arsenał probówek, zlewek i kolb wypełnionych najróżniejszymi roztworami etanolu. – Zużycie jest duże, od trzynastej wykorzystaliśmy już sześć litrów odczynników, ale na szczęście na bieżąco syntezujemy kolejne partie – mówi pokazując destylatory upchnięte w kącie pokoju.

Zajrzeliśmy też do innych pokoi.
Jjjaa… dla Politechniki… zrobię wszystko – mówi student budownictwa z drugiego roku (piąty rok studiów licząc z poprawkami, warunkami, wznowieniami i dziekankami), po czym wychyla do dna szklankę płynu dezynfekującego. – Widzi pan, Politechnika… ona jest życiem, ona jest miłością. Jjjaa się dla niej zfedynse- zedefynse- zdesynfe- zdesyfuję. Tak.

Następnie zajrzeliśmy na piętro, gdzie przebywali studenci matematyki. W jednym z pokojów gdzie przeprowadzano odkażanie, akurat toczył się zażarty dyskurs naukowy.
Nie tak baranie, to jest krzywa logistyczna, a nie wykładnicza!
No chyba cię Riemann opuścił, a jak niby dobierzesz parametry beta na takiej małej próbce?!
AAAAA!
Odchodząc słyszeliśmy odgłosy intensywnego uprawiania matematyki.

Drodzy studenci – dziękujemy wam za wasze poświęcenie i życzymy powodzenia w zwalczaniu wirusa!

Źródło[edytuj]

  • Przedjutrze, 10 marca 2020.