NonNews:Upalny styczeń 1979 – Rasiak przychodzi na świat

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Troll becoming a mountain ill jnl.png

12 stycznia 2007

Kłoda Napastnik piłkarskiego angielskiego Southampton F.C. Grzegorz Drevnonin Rasiak obchodzi dziś rocznicę posiania – urodziny. Z tej okazji nasz serwis składa mu najszczersze życzenia, w tym braku korników. Sam piłkarz został też z tego powodu wyróżniony wieloma nagrodami w branży leśniczej. Najlepszy obecnie polski zawodnik jest bardzo rozchwytywanym gatunkiem drewna, strach pomyśleć, jaki los spłynie na niego za rok, kiedy dęby pójdą w górę.

Angielskie media ogłosiły go dziś najlepszym piłkarzem w Anglii: 20-kilkuletni reprezentant Polski przyczynił... (etam, nieważne – przyp. red.). Dzięki jego drewnianej, niewzruszonej postawie mecze nie kończyły się porażkami. Harował w obronie, ataku i pomocy, w czym pomagali przesadzający go w pośpiechu koledzy, czasami zaliczał różne błyski, również na pozycji bramkarza i stał jak wryty. W tej roli sprawdza się wyśmienicie, choć często nie ma zbyt wielu okazji do interwencji, bo nie wszyscy celują prosto w niego.

Ostatnio doszły nas również słuchy, że Wisła Kraków zamierza kupić napastnika z II ligi. Podejrzewa się, że może tu chodzić o Rasiaka, który wyśmienicie spisuje się na jej boiskach (co zresztą jest napisane troszkę wyżej. Jak nie pamiętasz, to nie zaszkodzi przeczytać tego tekstu raz jeszcze). Grzegorzem interesują się jednak różne inne, bardziej umeblowane kluby. Specjalnie na jego urodziny, zainteresowanie graczem ogłosiły Manchester United, Arsenal Londyn, Chelsea Londyn, „emeryci” Madryt i Nottingham Forest. Podobno pod rzekomymi kartkami z urodzinowymi życzeniami znajdowały się lukratywne kontrakty spisane na papirusie...

W dniu swojego święta Grzegorz postanowił zadzwonić do „Janosika”, by odświeżyć dawne dobre kontakty, zerwane po MŚ w Niemczech. Zapisu rozmowy nie postanowił jednak na razie ujawnić.

Źródło[edytuj]

  • „Urodziny kochanego Grzesia”, Przedjutrze, 12 stycznia 2007.