Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz, które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

NonNews:Warszawa: Otwarto 100 km nowych linii metra

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Plan metra po rozszerzeniu o nowe linie. Och, czekaj...

4 stycznia 2011

Warszawiacy nareszcie mogą odetchnąć z ulgą. W ich mieście właśnie otwarto 5 nowych linii metra, które połączą obszary podmiejskie z centrum. Łącznie składają się one z 42 stacji i 108 km tuneli. Kosztowały one w przeliczeniu – bagatela – ponad 9 miliardów USD, ale władze są zadowolone z dokonanej inwestycji.

Budowa trwała nieco ponad rok. Nowe linie mają odciążyć zakorkowane ulice i przepełnioną komunikację naziemną. Urząd miasta szacuje, że nowe linie obsłużą 1,2 miliona pasażerów rocznie.

Wieść gminna niesie, że zarząd metra chciał zorganizować uroczystą galę otwarcia wraz z oficjalnym przecięciem wstęgi. Jednak władze miasta odrzuciły tę propozycję, twierdząc, że to niepotrzebnie opóźni otwarcie nowych linii i szkoda czasu na takie szopki.

Do 2012 roku mają zostać oddane do użytku kolejne 2 linie. Prace zostały już rozpoczęte. Do 2020 roku sieć metra ma rozrosnąć się do łącznej długości 1000 km.

Z ostatniej chwili: Doszło do błędu w tłumaczeniu. Nie chodziło o Warszawę, tylko o Pekin. Serdecznie przepraszamy czytelników.

Źródło[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]