NonNews:Wojna z Rybami zakończy się w tym półwieczu

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

3 listopada 2006

„The Analyst” donosi że po stuleciach działań wojennych Światowa Wojna z Rybami może wreszcie zbliżać się ku końcowi. „Likwidacja bilionów ryb w oceanach zaczyna wreszcie przynosić efekty” - mówią analitycy "Jesteśmy w stanie całkowicie zlikwidować pochodzące z oceanów zagrożenia do roku 2048". Powstrzymamy w ten sposób zamachy terrorystyczne dokonywane przez mieszkańców mórz, takie jak zamordowanie w tym roku Steve Irvina przez płaszczkę. Pismo docenia szczególnie rolę jaką odgrywa w tej wojnie rynek gastronomiczny, który najwyraźniej w jakiś sposób czerpie z niej zyski i domaga się ciągłej eskalacji działań wojennych. „Wygląda na to że ludzie w końcu zdali sobie sprawę jakim zagrożeniem dla ludzi są mieszkańcy oceanów.”

Prezydent Bush skomentował te doniesienia: „Wkrótce nasze dzieci będą mogły zadać pytanie 'Ile ryb jest w oceanach?' i dostać odpowiedź 'Zero'”. Zaznaczył także że będzie współpracował z Kongresem w celu przyspieszenia działań wojennych. Pomimo tych nowości poparcie dla prezydenta nie wzrasta, najprawdopodobniej z powodu braku analogicznych sukcesów w Wojnie z Wiewiórkami.

„W niedalekiej przyszłości możemy żyć w świecie który nie musi obawiać się mórz” podsumowuje The Analyst. „Ale osiągnięcie tego będzie wymagało współpracy wielu rządów i prywatnych firm. Obecnie największą przeszkodą są grupy naciskowe fanatyków uważających że życie w oceanach jest 'dobre' i należy powstrzymać się przed jego zwalczaniem”.

Źródła[edytuj]