NonNews:Wszy przyczyną opóźnienia Pendolino

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cóż mogłoby zatrzymać taką maszynę?

27 listopada 2017

Poranny pociąg Pendolino relacji Kraków–Warszawa zaliczył dziś 40-minutowe opóźnienie. Jak podało PKP Intercity, przyczyną opóźnienia były wszy.

Skład wyruszył raźno z Krakowa planowo o godzinie 5:46. W okolicach Miechowa doszło do nadprogramowego zatrzymania pociągu, gdyż pasażerowie i obsługa pociągu zostali zaatakowani przez wszy. Okazało się, że w Krakowie do pociągu wsiadło dwóch bezdomnych bez biletu, narażając się tym samym na dodatkową opłatę w wysokości 130 złotych za wystawienie biletu w pociągu. Gapowicze nie posiadali również książeczki szczepień posiadanych wszy z aktualnym stempelkiem.

Na miejsce została wezwana Policja, oddział weterynarzy i zastęp Straży Pożarnej, który dzielnie rozciął drzwi pociągu rakiem hydraulicznym. Jak się później okazało, nie było takiej potrzeby, trzeba jednak docenić zapał i zaangażowanie strażaków. Kulisy akcji ujawnia rzecznik PKP Intercity:

W wagonie drugiej klasy stoczyła się zażarta walka. Gdy służby przystąpiły do akcji, wszy zdążyły już opanować połowę siedzeń oraz dywan. Oddziały policyjne ufortyfikowały się w ważnym punkcie strategicznym, jakim jest toaleta, a weterynarze okopali się w WARSie. W walkach nie ponieśliśmy żadnych strat, za wyjątkiem kilku batoników z WARSu zjedzonych przez weterynarzy. Siły wroga zostały zdziesiątkowane, a przywódcy wzięci w niewolę. Za opóźnienie pociągu przepraszamy.

Źródło[edytuj]