FotoŁowca 2022 – głosowanie
Wybierz najlepsze zdjęcie w FotoŁowcy 2022! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Nonsensopedia:FotoŁowca 2022

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
FotoŁowca 2022

Udało ci się upolować zabawną sytuację na zdjęciu? Masz oko do wyłapywania absurdów w tym szarym i brudnym świecie? Wakacje to świetny czas na łowy! Pochwal się swoją zdobyczą i zdobądź tytuł FotoŁowcy 2022!

Możesz przesłać swoje zdjęcie przy pomocy formularza konkursowego. Jeśli nie masz jeszcze konta, musisz je wcześniej założyć. Zapoznaj się też przed tym z zasadami poniżej i pamiętaj o wstawieniu swojej pracy do jakiegoś artykułu.

Zasady

Zwycięska praca w FotoŁowcy 2021 autorstwa Ostrzyciela, zobacz wszystkie nadesłane zdjęcia

Zgłoszenia

 1. Konkurs ma na celu wybranie najlepszego i najzabawniejszego zdjęcia wykonanego przez Nonsensopedystę.
 2. Czas na zgłaszanie prac jest od 8 sierpnia do 17 września.
 3. Przejrzyj swoją galerię zdjęć w telefonie! Można przesyłać zdjęcia wykonane przed 8 sierpnia 2022, ale nie można zgłaszać do konkursu zdjęć przesłanych na Nonsensopedię przed tą datą.
 4. Przesyłający musi być autorem zdjęcia.
 5. Zdjęcie nie może być znacząco edytowane, to nie jest konkurs na montaż. Zdjęcie może być poddane retuszowi niewpływającemu na jego przekaz.
 6. Tematyka dowolna, jednak zdjęcie musi być w jakiś sposób zabawne.
 7. Każda osoba może zgłosić maksymalnie 10 zdjęć.
 8. Prace konkursowe muszą być wgrane na Nonsensopedię na wolnej licencji (nie bardziej restrykcyjnej niż domyślne Creative Commons Attribution Share-Alike).
 9. Zgłoszeń dokonuje się przez specjalny formularz konkursowy. Jeśli przez pomyłkę prześlesz swoje zdjęcie inaczej, po prostu dodaj do niego szablon {{FotoŁowca 2022}}.
 10. Każda praca musi być wykorzystana w co najmniej jednym artykule. Tutorial dotyczący wstawiania grafik do artykułów znajdziesz tutaj.
 11. Jeżeli praca jest bardzo słaba, może zostać usunięta przez głosowanie przed końcem konkursu. Prace łamiące zasady Nonsensopedii będą usuwane w trybie natychmiastowym.
 12. Wszelkie plagiaty będą wykrywane i karane dyskwalifikacją delikwenta z konkursu oraz banem.

Lista prac zgłoszonych do tej pory znajduje się tutaj.

Ocenianie i nagrody

 1. Głosowanie trwa od 21 września do 5 października. Liczenie głosów i ogłoszenie wyników odbędzie się w ciągu maksymalnie trzech dni po zakończeniu głosowania.
 2. Głosowanie odbędzie się w formie anonimowej ankiety. Głosować może każdy.
 3. Finalną ocenę grafiki stanowi średnia arytmetyczna ze wszystkich ocen.
 4. Kilka najlepszych grafik otrzyma chwalebny tytuł Grafiki na medal. Najlepsze prace zostaną wyróżnione w mediach społecznościowych Nonsensopedii, na naszej stronie głównej i na ścianie w Muzeum Narodowym. Serio.

Na co czekasz? Łap za aparat lub telefon i ruszaj w teren!

Zagłosuj na najlepsze zgłoszenia!


Fotoowca 2022.svg