Nonsensopedia:Kreatura 2011
Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
- Każdy zarejestrowany użytkownik może wziąć udział w konkursie bez względu na liczbę edycji. Można też stworzyć konto po rozpoczęciu konkursu. Użytkownicy niezarejestrowani mogą wziąć udział, jeśli potrafią umieścić NonŹródło zgodnie z regulaminem w swojej podprzestrzeni użytkownika i wpisać go na listę zgłoszeń.
- Konkurs zostanie przeprowadzony w dniach 15 maja – 29 maja.
- Ocenianie przez sędziów będzie trwało w dniach 30 maja – 6 czerwca.
- Dzień po zakończeniu głosowania oficjalne wyniki zostaną ogłoszone tutaj.
- Konkurs polega na napisaniu NonŹródła na dowolny temat. Forma jest obojętna; może to być opowiadanie, poemat, dramat czy scenariusz. Unikaj krótkich form jak np. fraszka, chyba, że jesteś geniuszem i zmiażdżysz nas swoją kreatywnością.
- Zapisów dokonujemy na stronie zapisów od dnia rozpoczęcia konkursów do końca trwania konkursu (czyli na dzień przed rozpoczęciem oceniania).
- Jeden autor może zgłosić jedno NonŹródło.
- Pracę konkursową wstawiamy na swoją podstronę użytkownika (np. Użytkownik:Superpisarz/Tytułźródła). Zasada ta istnieje, aby zapobiec trzymaniu chłamu w przestrzeni NonŹródeł na czas trwania konkursu. Po ocenie tekstu co najmniej przyzwoite trafią do przestrzeni głównej na zasadzie przeniesienia (autor zachowuje edycje do licznika), a słabe zostają w przestrzeni użytkownika.
- Wraz z upływem terminu przeprowadzania konkursu wcześniej powołani sędziowie (lista i głosowanie tutaj) będą mieli wyznaczony okres czasu na wystawienie swoich ocen. Zależnie od ilości zgłoszeń ogłoszenie wyników może trwać dłużej. Głosowanie zostanie przeprowadzone tutaj.
- UWAGA: Sędziowie nie mogą uczestniczyć w konkursie.
- Głosowanie odbywa się systemem punktowym. Każdy sędzia przyznaje pięć ocen najlepszym artykułom i przyznaje odpowiednio za miejsce pierwsze – 5 punktów, za miejsce drugie – 4 punkty, za miejsce trzecie – 3 punkty, za miejsce czwarte - 2 punkty, za miejsce piąte – 1 punkt. Jeśli artykułów jest więcej, nie są punktowane. Sędzia musi w swojej podstronie użytkownika zamieścić uzasadnienie swoich ocen w formie recenzji, gdzie oceni NonŹródło w trzech kategoriach; kreatywności, warsztatu pisarskiego i humoru. Sędziowie nie mogą konsultować się wzajemnie w sprawie ocen i powinni pozostać niezawiśli względem widocznych wyników.