Pas Polsatu

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pas Polsatu na Górolu

Pas Polsatu – marzenie każdego boksera, przyznawane jedynie najlepszym. Po raz pierwszy wywalczył go Tomasz Adamek w pojedynku z Gołotą. Starcie odbyło się 24 października 2009 roku, będąc ukoronowaniem gali zorganizowanej przez Polsat. Honorarium dla obu zawodników wynosiło minimum 300 tys. minus wartość pasa, ale każdy sportowiec zrzekłby się wszystkich pieniędzy, gdy na przeciwnej szali zestawiłoby się dzierżenie tytułu boksera Polsatu. Sam Adamek powiedział po walce z niekrytym wzruszeniem, że umieści zdobyty pas na najwyższej półce. Zapowiedział on także przyszłoroczną walkę o obronę pasa.

Kolejny Pas Polsatu w innej kategorii sztuk walki zwanej EmEmAA Polsat STAR WARS wywalczył Pudzian lecz niestety pas zaginął, są podejrzenia że podprowadził go Krzysztof Ibisz któremu nie pozwolono poprowadzić gali. Jednak kiedy postanowiono że Polsat zorganizuje kolejną galę, to pas powrócił na zasłużone miejsce.

Kolejna walka o Pas Polsatu odbyła się 23 lutego 2013 roku pomiędzy dwoma emerytowanymi celebrytami. Na zdobycie pasa szansę miał Andrzej Gołota, a przeszkodził mu doświadczony i niebezpieczny kick-bokser świata Przemysław Saleta, który znokautował go w 6. rundzie. Po tej walce zarówno Saleta, jak i Gołota zakończyli swoje sportowe kariery. Nie jest jasne w jaki sposób Pas Polsatu przestał być w posiadaniu Tomasza Adamka. Prawdopodobne mistrz nieregularnie opłacał abonament, co łamało warunki umowy. Żeby nie było nudno, Polsat postanowił, że nie pokaże transmisji z walki na głównym kanale, natomiast zakoduje ją całkowicie. Dzięki temu można było zobaczyć tę walkę pod warunkiem, że płaciło się 40 zł (1/12 pensji typowego człowieka) za transmisję. Cóż – takie rzeczy się zdarzają...