Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Patryk Wronka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Patryk Wronka (znany również jako Wrones, Wronczi, Kromka albo Goldi ur. 28 sierpnia 1995 w Nowym Targu) – polski hokeista, reprezentant Polski.

Umiejętności[edytuj • edytuj kod]

Wronka umie zrobić na łyżwach mondo i parę innych rzeczy, przy czym jest naprawdę szybkim graczem.

Kariera[edytuj • edytuj kod]

Do sezonu 2015/2016 grał w Podhalu Nowy Targ, ale tamtejsze lodowisko ma wymiary gołębnika, więc Wronka nie wyrabiał szybkościowo i wpadał na bandy. Z obawy przed rozwaleniem sobie czegoś (przykładowo własnej głowy) Wronka udał się w sezonie 2016/2017 na większe lodowisko do Znojma (w Czechach). Tam okazało się, że czeski wcale nie jest podobny do polskiego – czerstwy oznacza świeży, zaś pachnie oznacza śmierdzi. Czesi gotują knedliki, a Wrones lubi kluski. W sezonie 2017/2018 Patryk Wronka podpisał kontrakt reklamowy na oklejenie jego podobizną katowickich autobusów i billboardów. Warunkiem kontraktu było, żeby Wronka będzie pozował w stroju hotelowym hokejowym i z kijem! Za pieniądze uzyskane z sesji fotograficznej, Wronczi kupił sobie karnet na mecze Tauron KH GKS Katowice (miejsce w loży VIP). Stamtąd regularnie obserwuje graczy, a jak go wkurzą, to wtedy sam wskakuje na lodowisko. Aplauzom publiczności i trenera Coolena nie ma wtedy końca!

Do największych osiągnięć Patryka Wronki należą[edytuj • edytuj kod]

  • Tytuł najmniejszego najlepszego zawodnika Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie 2016 – I Dywizji Grupy A.
  • Wicemistrzostwo Polski 2018 z Tauron KH GKS Katowice.

Sukces życiowy[edytuj • edytuj kod]

Wronka, mając 172 cm i 70 kg, przetrwał również dzielnie atak szału Kalusa (185 cm i 96 kg) – zawodnika uprawiającego zupełnie inną dyscyplinę sportu, jaką jest boks na lodzie. Kalus wyjaśnił później Komisji Dyscyplinarnej PZHL, że w ten sposób chciał okazać Wronce swój podziw i uwielbienie dla jego mistrzowskiej gry.

Fanklub[edytuj • edytuj kod]

W Nowym Targu działa fanklub Patryka Wronki. Na dźwięk jego nazwiska można wejść nawet za darmo na ślizgawkę. Tylko nie wiadomo, na którą.