Paul Stanley

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dwadzieścia ton makijażu robi swoje.

Paul Stanley (właśc. Stanley Harley Essen; ur. 20 stycznia 1952 w Nowym Jorku) – wokalista zespołu KISS, posiadacz charakterystycznego głosu, twórca większości kawałków jakie KISS grali na swoich hucznych koncertach. Jego koncertową tradycją stało się rozwalanie Washburnów i rzucanie kawałków tychże gitar w publikę.

Początki kariery[edytuj • edytuj kod]

Jako młody rockers zarabiał na życie jeżdżąc taksówkami. Któregoś dnia na imprezie u jakiegoś kolegi poznał Gene Simmonsa. Widocznie musieli się bardzo polubić, skoro wpadli razem na pomysł założenia zespołu. Zatrudnili dodatkowo Frehley'a i Crissa i początkowo grali pod szyldem Wicked Lester, lecz nazwa im się wcale nie podobała. W końcu, kiedy Paul woził się po Nowym Jorku z kolegami z kapeli, wymyślił nazwę KISS, makijaże, buty i obcisłe stroje składające się głównie z przyciasnych legginsów, na które naszywali cekiny i ćwieki.

Kostium i makijaż[edytuj • edytuj kod]

Jako gwiezdne dziecko Paul latał po scenie grając i śpiewając w swoim obcisłym kostiumie odsłaniającym bujne włosie na klacie, butach na wysokim obcasie i wymalowanymi czerwona szminką ustami, co przyciągało multum fanek. Jako lider zespołu miał największe powodzenie u płci pięknej, mimo konkurencji innych, tak samo brzydkich jak on członków zespołu, którzy starali się pod żadnym pozorem nie pokazywać swojej twarzy.

Życie rodzinne[edytuj • edytuj kod]

Mając ponad pięćdziesiąt lat i jednego dzieciaka na utrzymaniu, Stan przypomniał sobie, że musi podtrzymywać ciągłość biologiczną. W 2005 poślubił druga żonę, a ta dała mu trójkę dzieciaków. Daje przykład potomnym i pije tylko okazjonalnie, nie pali i nie bierze używek.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]