Marek Penksa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Penksa)

Marek Pęksa (ur. 4 sierpnia 1973 na Słowacji) – słowacki piłkarz występujący swego czasu na pozycji pomocnika lub napastnika w polskim zespole Wisła Kraków.

O Marku[edytuj • edytuj kod]

Zjawisko (tak, nie bójmy się tego słowa – zjawisko) jakim jest aktualnie Marek, zakrawa na pokrojenie rękawa. Daje on ludziom tak wielką siłę, że są oni w stanie niejako osiągać nirwanę i w kopercie wysyłać ją Pęksie, by ten lepiej ją wykorzystał. Poświęcają własne nirwany do walki o lepszy świat.

Ci, którym było dane poznać Marka w akcji (czyli podczas meczu) – doszukują się w jego grze mistycznych czynności – zasada nigdy z woleja – statystyki mówią, że Marek nigdy w swej karierze nie uderzył piłki z woleja. Ba! Zdobywa swe bramki jedynie w ostatnich minutach meczów – zwykle między 81 a 92 minutą. To już jest zastanawiające dla ludzi. Jest to prawdopodobnie jeden z ważniejszych czynników generujących w ludziach moc do wielbienia Marka.

Zrzeszenia fanowskie i ich działalność[edytuj • edytuj kod]

Pęksa za młodu

Jak grzyby po deszczu powstają zrzeszenia fanowskie Marka Pęksy. Głównym ośrodkiem, świątynią, kolebką jest aktualnie jedno z zielonogórskich liceów ogólnokształcących. Czynione są starania by owa szkoła przyjęła za patrona właśnie Markę Pęksę – Słowaka, który rozbawia swych klubowych kolegów, robiąc im tzw. szatniarskie żarciki – chowa im buty pod prysznic, wkłada cegły do toreb. Jest duszą towarzystwa. Wielkość – tylko taki epitet może pasować do naszego bohatera. – mawiają jego fani.

Zachował się list wystosowany do Marka Pęksy przez jego fanklub:

Dziękujemy Marku za cynamonowego śledzia, którym nas obdarzasz, gdy dajesz nam okazję do spojrzenia na Twe średnio gładkie lice. Niech Tomasz Lis posmaruje Cię masłem cytrynowym.

Cytaty[edytuj • edytuj kod]

Chcecie kogoś pozdrowić na antenie? –Tak, mam tutaj kapsle. – słynny cytat, funkcjonujący wśród młodzieży wiejskiej.

Takimi słowy przywitał swoich fanów Marek Pęksa, wsiadając na opakowanie od puzzli, które układa od 3 dni. Liczba elementów do ułożenia przekracza ponoć barierę psychologiczną dziesięciu puzzli.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]