Edytujesz „Picipolo”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga! Baza danych została zablokowana w celach konserwacyjnych i w tej chwili nie można opublikować nowej wersji strony. Jeśli chcesz, możesz skopiować ją do pliku, aby móc opublikować ją później.

Administrator systemu, który zablokował bazę, podał następujący powód: Spróbuj ponownie za parę minut.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 2: Linia 2:
'''Picipolo''' – popularna gra zespołowa wymagająca największych zdolności koncentracji z wszystkich znanych gier na świecie.
'''Picipolo''' – popularna gra zespołowa wymagająca największych zdolności koncentracji z wszystkich znanych gier na świecie.


== Historia gry ==
== gra picipolo ==
w tą gre się gra tak: 1osoba muwi lidżbe od 1-10 i druga też dajmy przykład on muwi 1 ty muwisz 10 i gramy na większe wygrałem a jak powie 10 to muwisz 1 i gramy na mniejsze wygrałem wikipedia.pl
Picipolo powstało dawno temu, naukowcy szacują okres powstania na około XXXII w. p.n.e. – XII w. n.e. (prawdopodobnie w [[II wiek|138]] roku). Zostało wymyślone przez [[Radzieccy uczeni|starożytnych uczonych radzieckich]] w syberyjskich tajgach. Stworzenie zasad przypisuje się sławnemu filozofowi, [[Pitagoras|Pietia Gorasowi]]. Podobno podczas codziennej kąpieli w rzece (oczywiście po wydłubaniu przerębli) i przeczytaniu [[Gazeta Wyborcza|Wyborczej]] dostał nagłego olśnienia. Od tego momentu gra zwiększyła popularność, głównie za sprawą [[Mongolia|Mongołów]] odwiedzających Europę w [[XIII wiek]]u.
Aby zasady picipolo przetrwały wieki albo chociaż do [[Sobota|soboty]], zostały one spisane jako inskrypcje w języku staropicipolańskim. Do dziś [[Wściekły Naukowiec|naukowcy]] głowią się nad rozszyfrowaniem tajemniczych znaków. Obecnie język ten zna tylko garstka ludzi, potomkowie tego, który [[Wally|poślizgnął się na skórce od banana]].


== Skąd się to wzięło? ==
== Skąd się to wzięło? ==
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablon użyty w tym artykule: