Gwóźdź logo.svg
Który fragment artykułu na Nonsensopedii cię bawi najbardziej?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Plotka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Plotka – zakaźna choroba wirusowa polegająca na przenoszeniu jej z nosiciela na nosiciela. O dziwo nosiciel nie jest chory – chora jest ofiara. Zarazić się można słuchając bardziej lub mniej prawdziwych wiadomości na temat ofiary. Jak większość chorób wirusowych, ma duże skłonności do mutacji. Jest bardzo trudno uleczalna, a każdy przypadek wymaga leczenia indywidualnego poprzez podawanie nosicielom odpowiednich dowodów plotkę dementujących.

Rodzaje plotek[edytuj • edytuj kod]

Plotka typu A[edytuj • edytuj kod]

Jej źródłem są przypuszczenia, toteż plotka typu A przenosi się opornie, między osobami mającymi ze sobą długi kontakt – dotyczy to np. współlokatorów, znajomych z pracy, itp. Plotki w ten sposób przenoszone mają krótką żywotność, ale do im większej grupy nosicieli dojdzie, tym gorsza jest w skutkach. Lekkie przypadki nie wymagają leczenia, natomiast leczenie tych cięższych sprowadza się zazwyczaj do zmiany miejsca zamieszkania.

Plotka typu B[edytuj • edytuj kod]

Plotka typu B dotyczy głównie osób sławnych. Jest groźniejsza, ponieważ wywodzi się ze środowisk paparazzich i podglądaczy. Przenosi się nie tylko przez powietrze, ale także przez internet, dzięki temu bardzo szybko staje się epidemią lub nawet pandemią. Dotychczas medycyna jest bezradna wobec plotki typu B, a jedynym sposobem jest czekać, aż inne plotki zagłuszą tą pierwszą.


Crystal Clear app virus detected 2.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny biologii. Jeśli się nie brzydzisz – rozbuduj go.