FotoŁowca 2022 – głosowanie
Wybierz najlepsze zdjęcie w FotoŁowcy 2022! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Scooter

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Scooter przed operacją plastyczną

Scooter – niemieckie trio poetów, wykonujące swoje dzieła w formie poezji śpiewanej. Charakteryzują się głębokimi tekstami, z dużą ilością metafor i z tego powodu ciężko je zinterpretować. Tylko kilka osób na świecie wie, o czym tak naprawdę krzyczy śpiewa solista zespołu. Zespół podróżuje po świecie, gdzie występuje z recitalami, na których można spotkać intelektualną śmietankę miasta, w którym odbywa się show.

H.P. Baxxter to bardzo miły człowiek, nawet Rickowi da powrzeszczeć

Members[edytuj • edytuj kod]

Scooter to trzech mężczyzn, należących do Wielkich Przedwiecznych, honorowych członków Mensy, z czego dwóch: H.P. i Rick są w zespole od samego początku – 1993 roku. Od 2006 roku, trzecim poetą jest Michael. Wcześniej w zespole występowali kolejno Ferris, Axel i Jay. Najbardziej rozpoznawalną postacią z zespołu jest H.P. Baxxter, prawdopodobnie najwspanialsza osoba jaka aktualnie żyje na Ziemi. Posiada IQ na poziomie 350, albo i większe. Pozostali – Rick i Michael maja IQ „tylko” około 250.

H.P. Baxxter odkrył patent na Chillybow, prawdopodobnie najstraszliwszą broń, jaka człowiek kiedykolwiek stworzył. H.P. wymyślił ją na Uniwersytecie Kwantów Elektromagnetohydrodynamicznych, za co był nominowany do nagrody Nobla. Chillybow to jedyna broń, która jest zdolna pokonać siły ciemności. H.P. jednym Chillybow potrafi zniszczyć małe asteroidy i niektóre gwiazdy.

H.P. właśnie używa Chillybow, aby rozwalić księżyc podczas czytania poezji

Znane wiersze[edytuj • edytuj kod]

Scooter stworzył ogromną ilość zapierających dech w piersiach wierszy, ale do najważniejszych, o najbardziej głębokim znaczeniu należą: Hyper Hyper, Weekend, Fire, Move your ass. Jednak największe dzieło to Maria – ballada o latynoskiej dziewczynie. Wszystkie wiersze Scooter w swoim ukrytym znaczeniu ukazują cel egzystencji obecnej cywilizacji. W Hyper Hyper mamy opis postaci podobnej do Alicji z Krainy Czarów – Alicję w Hyperlandii, która przeniosła się do Hyperprzestrzenii.

Dzięki tym wierszom, mamy okazję dowiedzieć się choć trochę, co dzieje się w głowie największego geniusza naszych czasów – H.P. Baxxtera.

Kto naprawdę jest facetem z ciężarówki z lodami?[edytuj • edytuj kod]

Respect to the man in the ice cream van (Szacunek dla faceta z ciężarówki z lodami) – ten wers z wiersza pt. Weekend! do dziś spędza sen z powiek miłośnikom literatury. Kto może być tym facetem? Spekulacje mówią, że mógł to być Herkules, Jezus, czy John Travolta, ale nikt nie ma pewności. Prawdopodobnie pomógł on opracować Chillybow, stąd deklaracja szacunku…

Teksty[edytuj • edytuj kod]

Autorem wszystkich wierszy jest H.P. Baxxter. Jest on jedynym człowiekiem, który w jednej piosence wierszu umiał połączyć Terminators, monkeys, Drum'n'bass, ice cream vans, Zulu i Voodoo. Wszystkie te słowa w układance przypominającej puzzle utworzyły jedną sensowną (albo i nie) całość.

Muzyka[edytuj • edytuj kod]

Tutaj pole do popisu mają Rick i Michael. Oni komponują tło muzyczne dla monologów H.P. Ich muzyka to gustowne połączenie hiphopu, reggae, muzyki klasycznej, disco, bluesa, hardcore, chrześcijańskiego metalu i country, co daje niepowtarzalny efekt a'la uderzanie młotkiem w kaloryfer.

Słynne cytaty[edytuj • edytuj kod]

Wonderful bars fat like Michaels arse! — z wiersza The Question Is What Is The Question

The sky has changed. Can you smell the sun? — z wiersza Endless Summer

If I had to choose, I'd be by myself. I wanna be in love, but with nobody else, haha!' — z wiersza Ratty's Revenge

3 AM! The painted cow! Hiaaaaa!! You ain't stoppin` us now — z wiersza Nessaja

It's nice to be important, but it is more important to be nice — z wiersza Move your ass

The bird, the tree, the cloud, the sea …the Rick, The Ferris, and MC H.P! — z wiersza Back in the UK

Back to the family, a guaranteed emergency, the radical MC HP's got the melody. — z wiersza Fire

I ramp me no ramp me no skin me no play, yeah! — z wiersza The Logical Song

Coffee, isn’t my cup of tea. — z wiersza And no matches

Want a lyrical sex? — z wiersza Always Hardcore

How much is the fish — z wiersza How much is the fish

You Never Know What's Coming Next… – z wiersza I'm Lonely

Candyman?[edytuj • edytuj kod]

Wiele ludzi wciąż wierzy, że Candyman jest prawdziwy… i może mają rację. Jeśli przestudiujecie wszystkie wiersze Scootera, nic dla was nie będzie tak jasne jak deklaracje H.P., że Candyman to właśnie on. Dwa wiersze – Posse i Fuck the Millenium są na to dowodami. Jednak teksty zespołu zawierają tyle kontrowersji, że niczego nie możemy być już pewni.. Najprawdopodobniej to też ma jakieś ukryte znaczenie..

Linki[edytuj • edytuj kod]

Serwis o poezji