Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

T-raperzy znad Wisły

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z T-raperzy)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

– Ale dlaczego „Ekshumacja”?
– Patrzyłeś w lustro?

Grzechu do Rycha w reklamie nowej płyty

Hej frajerzy! Hej frajerzy! Pozdrawiają was T-raperzy!

Hasło marketingowe z powyższej reklamy.

T-raperzy znad Wisły – muzyczny zespół hip-hopowo-funkowo-satyryczny. W jego skład wchodzą: Grzechu (Grzegorz Wasowski), Rychu (Sławomir Szczęśniak), Lucyna Malec i Andrzej Butruk (leży w grobie). Pojawiali się kiedyś na kocu, a po każdej sesji nagraniowej cierpieli na kaca. T-raperzy są następcami Franka Kimono – tamten zbijał bekę z disco polo, a ci z hip-hopu. Zespół ma cztery popularne utwory: „Mieszko”, „Maxi Kaz”, „Erodisco” i „Praca spawacza mnie przeistacza”. Na ich dyskografię składają się dwa DySzCze, PKP i Eksdegener… Ekshumacja 2.

Maxi Kaz[edytuj • edytuj kod]

„Maxi Kaz” to jedna z najpopularniejszych piosenek Traperów. Opowiada ona o mistrzu podrywu – Kazimierzu, który czyha na dziewczyny w sanatorium w Ciechocinku. Jego pseudonim pochodzi od tego, że zanim on zacznie grać, dziewczyna mówi „pas”. Swój sukces zawdzięcza sprytnej taktyce – w końcu w sanatorium raczej łatwo o grubasa, wtedy on do akcji wkracza i swoim wdziękiem je uracza. W takim momencie daje z siebie wszystko, ale niestety – tylko jeden raz, taki z niego Maxi Kaz.

Jednego razu Kazik dostał propozycję od jednej zagranicznej wdowej, która powiedziała: Mr Lover, jeśli będziesz moim chłopem, gniazdko ci wymoszczę złotem. Ale dla niego to monogamia, a ta kobieta jest nudna do wyrzygania. Bo w końcu źródłem prawdziwej podniety są coraz nowsze kobiety! Oczywiście dla niego tylko jeden raz. Taki z niego Maxi Kaz.

Grupa Arka Satana zapożyczyła również piosenkę „Maxi Kaz” tworząc „Cum Clave”.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.