Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Tenacious D in The Pick of Destiny

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tenacious D in The Pick of Destinymusical rockowy, istna rozkosz dla fanów Tenacious D, gdyż członkowie zespołu grają w nim główne role. Danie doprawione ich muzyką. Super, co?

Obsada[edytuj • edytuj kod]

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Film opowiada o fikcyjnych początkach zespołu. Młody JB postanawia zostać gwiazdą rocka i ucieka z domu (Kickapoo). Dochodzi do Miasta upadłych aniołów, gdzie poznaje KG (Classico). Jack jest pod wrazeniem, gdy widzi i słyszy grę Kyle'a, jednak ten drugi nie lubi Blacka. W rezultacie Black pozostaje sam w wielkim mieście i musi sobie radzić sam. Jednak nie umie żyć sam i wybucha płaczem (Baby).

W nocy JB zostaje pobity i wtem zjawia się KG, który zmienia zdanie i zaprasza Jacka do swojego domu. Tam, po paru oszustwach, kłamstwach i kłótniach (głównie z powodu Kyle'a), Black dowiaduje się prawdy o Kage'u: że nie jest gwiazdą rocka, tylko biedakiem. Postanawiają jednak zacząć wymiatać, by chociaż spłacić czynsz (Destiny). Dają jeden mały koncert, w którym opowiadają zmyśloną historię zespołu (History). Nikogo nie zaskoczyli. Skoro tak, to szukają powodu, dla których takie sławy jak Van Halen, The Who, czy AC/DC zaskakiwali publikę. Znajdują: powodem jest taka sama kostka do gry na gitarze! Udają się do sklepu, by taką kupić.

Dowiadują sie wtedy o tajemnicy tej kostki, poznają jej historię. Okazuje się, że znajduje się ona w Rock and Roll Hall of Fame, więc jadą tam. Po drodze JB ma sen, gdy jest gwiazdą rocka (Master Exploder). Później zatrzymują się w jakimś zajeździe. Znów kłótnia, KG odjeżdża z jakimiś laskami, a JB – chcąc zostać rockmanem – idzie do muzeum rocka(The Divide). W trakcie podróży najada się halucynków (Papagenu). Tym czasem Kage tęskni za przyjacielem (Dude). Gdy Jack dochodzi do muzeum, wbija się do niego przez szyb wentylacyjny (Break In-City). W środku spotyka Gassa. Kradną kostkę!

Potem przez głupotę Kyle'a uciekają przed glinami (Car Chase City). Na koniec diabeł kradnie im wymarzone piórko, a bohaterowie staczają z nim rockowy pojedynek, który wygrywają (Beelzeboss).

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Film zawiera mnóstwo fuck–ów itd. Mimo to, nadaje się do oglądania całą rodziną (choć najmłodsi zrozumieją niekoniecznie wszystko). Oni przynajmniej się pośmieją przy minach Jacka.
  • Podczas rzekomego kursu na rockmana, Kyle uczy Jacka takich rzeczy jak power slide, kutasopompki, czy jaranie ekstra chrupiącego Boba Marleya.
  • Nazwa zespołu (wg filmu) pochodzi od znaków, które członkowie mają na dupie: Tenac oraz ious D.
  • Kiedy są przy kostce Przeznaczenia lasery tworzą pentagram (może szatan tak chciał...).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]