Terminator (film)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

I'll be back

Ostatnie słowa terminatora przed wykonaniem rozpierduchy

Hiasta la wista, bejbi

Ostatnie słowa, które usłyszał T-1000... Tyle że nie

Terminator – film Jamesa Camerona zapoczątkowujący serię filmów o przygodach cyborga zwanego terminatorem.

Fabuła[edytuj]

Rok 2029. Ludzkość toczy wojnę z robotami kuchennymi, które się zbuntowały. Ludzie zmierzają ku zwycięstwu, a wszystko za sprawą genialnego przywódcy ruchu oporu – Johna Connora (czy jak mu tam). Dogorywające już blaszaki za pomocą maszyny czasu wysyłają w przeszłość cyborga-zabójcę mającego na celu zabicie matki Connora zanim ta go urodziła tym sposobem doprowadzając do nienarodzin Johna i ostatecznego zwycięstwa maszyn w wojnie z ludźmi.

Jednak ludzie nie są obojętni wobec niecnych planów blaszaków. W ślad za terminatorem wysłali jednego ze swoich żołnierzy – Kyle Reese'a z misją uratowania Sary (matki Connora) oraz zapłodnienia jej zniszczenia terminatora. Udaje mu wykonać zadanie jednak przy okazji ginie. Zanim jednak to zrobił zdąża spędzić noc z Sarą i tym samym spłodzić swojego przywódcę – Johna Connora – Takie Combo!

Obsada[edytuj]

  • Arnold Schwarzenegger – droid-zabójca, (czes. Elekrycki Mordulec) znany także jako T-666 T-800. Zwykł nosić ciemne okulary, żeby się ludzie nie pokapowali, że nie jest człowiekiem, tylko robotem. Znany jest z zimnego I'l be back i nieco mniej zimnego Hiasta la wista, bejbi. Arnold wykreował kultową postać posępnego Mordulca, cytowanego w nieskończoność.
  • Linda Hamilton – Sarah Connor, matka przyszłego nienarodzonego jeszcze przywódcy ruchu oporu Johna Connora. Jeździ komarkiem.
  • Michael Biehn – Kyle Reese, żołnierz i ojciec swojego przywódcy. Przenosi się do przeszłości aby uratować matkę swojego syna, którą zawsze kochał, choć nigdy jej nie widział.
  • Steven Seagal Earl Boen – Dr Silberman czyli psychiatra, który uznał Reese'a za wariata, ponieważ twierdzi, że pochodzi z przyszłości gdzie walczył z terminatorami.