Użytkownik:Brokuł123/Brudnopis

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Okuwafobia ( z łac. O- jako wołacz, kuwa- dziecięce przekleństwo, tak żeby mama nie krzyczała, fobia- lęk przed czymś) - już w starożytnej Grecji zaobserwowano pierwszej przejawy okuwafobii. W mieszczańskiej rodzinie hodowców owiec i krzewów oliwnych, jedno z dzieci chodziło i ciągle powtarzało słowo "O kuwa!" . Jak się później okazało jest to choroba dziedziczna, przenoszona z pokolenie na pokolenie tylko w linii żeńskiej. Jest to stosunkowo nie groźna choroba w początkowym stadium.

Jednak wyróżniamy 4 stadia tej choroby:

Okres 1[edytuj • edytuj kod]

'1)Wczesnodziecięcy' == '- dziecko zaczyna mówić pierwsze słowo jakim jest "kuwa". Jego aparat mowy jest tak skonstruowany, że nie jest w stanie powiedzieć tego typowo polskiego przekleństwa z soczystym, ojczyjstym "r".

Okres 2[edytuj • edytuj kod]

2)Wczesnoszkolny- jest to drugie stadium w którym zaczynają się już pojawiać objawy współtowarzyszące takie jak: głośne śmianie się, wybuchanie niekontrolowanym piskiem bądź dźwiękami o bardzo wysokiej tonacji, pomijaniem liter w słowach( to znaczy pisanie skrótami np. zamiast Ala idzie do szkoły - to Al-->Skol) .W bardziej zaawansowanych przypadkach pojawia się też pismo obrazkowe (np. klatka piersiowa to kwadrat z pionową kreską w środku i dwoma poprzecznymi liniami przecinającymi pionową kreskę).

Okres 3[edytuj • edytuj kod]

3)Studencki- to etap choroby już w dosyć mocno zaawansowanym stadium. Niekontrolowane wybuchy śmiechu pojawiają się już bardzo często. Teraz oprócz piskliwych dźwięków pojawia się również różnego rodzaju inne śmiechy typu.: zatkany zlew, rechocząca żaba, niemy krzyk, zarzynana świnia. Niestety stwierdzonych przypadków jest stosunkowo mało, jednak nadal diagnostyka różnicowa populacji ludzkiej trwa.

Okres 4[edytuj • edytuj kod]

4)O kuwa dzieciok!- w tej fazie niestety, ale osoby przebywające z chorym nie mają już żadnych szans na przeżycie. Decybele jakie wytwarzają struny głosowe chorego są już nie do wytrzymania! Tutaj jedynym ratunkiem dla otoczenia jest : RUN FOREST RUN!!!!

Niestety udowodniliśmy, iż okuwafobia prowadzi do całkowitego uszczerbku słuchu u osób przebywających w otoczeniu chorego.

Więcej informacji na temat tej choroby dostarczymy po zakończeniu kolejnych prób i badań w naszym laboratorium. Jednak na razie ostrzegamy! Jeżeli w Twoim otoczeniu jest osoba z okuwafobią radzimy już dziś zarezerwuj wizytę i laryngologa, wysyłając rachunek za leczenie na koszt chorego.