Edytujesz „Woda święcona”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
=Woda śwęcona=
'''Woda święcona, kwas świętoduchowy, H<sub>2</sub>O<sub>†</sub>''' – związek chemiczny powstały przez rozpuszczenie w [[woda|wodzie]] (H<sub>2</sub>O) pierwiastka ducha świętego (†). Związek został wynaleziony prawdopodobnie przez słynnego alchemika [[Jan Chrzciciel|Jana Chrzciciela]].


'''Woda święcona'''zwana także po litewsku Gierychus Wodkus
== Zastosowanie kwasu świętoduchowego ==


=Chemia=
Kwasu świętoduchowego używa się m.in do odkażania pokoju, przedpokoju i innych części domu z wszelkich sił nieczystych oraz portfeli wiernych z ostatnich oszczędności. Dokonuje się tego za pomocą specjalnego pędzla bezkontaktowego. H<sub>2</sub>O† używa się także do [[chrzest|chrztu]], do zabijania [[wampir]]ów i [[czarownica|czarownic]], a nawet do leczenia homoseksualistów. Głównym jej zastosowaniem jest jednak pośrednie lub bezpośrednie generowanie przychodów do skarbca [[Watykan|Stolicy Apostolskiej]].


Wzór chemiczny na w/w wodę to H2O+LPR
== Właściwości kwasu świętoduchowego ==

Kwas świętoduchowy jest silnie żrący, co udowodniono w wielu horrorach lepiej lub gorzej sfinansowanych, na których dosłownie w kilka sekund potrafi doszczętnie strawić wampira. Jest też silnym środkiem pobudzającym, działa na organizm człowieka znacznie podwyższając poziom dewocji i łatwowierności.

== Zobacz też ==
* [[Cudowny Medalik]]
* [[woda]]

{{Religie}}

[[Kategoria:Religioznawstwo]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: