Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Yuppie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Przezorny yuppie przyjechał do Polski...

Yuppie!

Yuppie o sobie

Yuppie – plemię młodych, dobrze wykształconych ludzi rozproszonych po całym świecie, których jednoczy jedna sprawa – wspólne umiłowanie luksusu. No i może jeszcze to, że harują w pracy ponad 12 godzin...

Termin powstał dla określenia pokolenia młodzieży z USA, którzy zaczęli pracę zawodową[1] w latach 80. XX wieku, ale jest stosowany do dzisiaj. Więc jeśli jesteś człowiekiem w wieku od ok. 20 do 30 lat i właśnie teraz czytasz ten artykuł siedząc kolejną godzinę w pracy, możesz śmiało powiedzieć o sobie: Jestem głupi yuppie.

Polska[edytuj • edytuj kod]

W naszym kraju istnieje zjawisko odwrotne, mianowicie wielu ludzi decyduje się na tzw. wieczne bezrobocie. Mając zapewnione zasiłki ze skarbu państwa i obiadki w słoiku od mamy rzesze Polaków spędza czas na nicnierobieniu. Owszem, czasem znajdzie się yuppie, ale na skutek presji reszty bezrobotnego społeczeństwa i rodziny jest zmuszony do pracy przez tylko regulaminowe 8 godzin.

Przypisy

  1. Czy czasownik „zawód” nie pochodzi czasem od słówka „zawodzić”..? No to teraz wiadomo, dlaczego mamy w reprezentacji samych „zawodników”...


Crystal Clear kdm user male.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny socjologii. Jeśli rozumiesz swoją sąsiadkę – rozbuduj go.