Krzywy ryj
Krzywy ryj – powszechnie występujące zjawisko, polegające na częściowej lub całkowitej degeneracji kształtu twarzy (ryja) w stopniu uniemożliwiającej rozróżnienie jej od części ciała położonej po przeciwnej stronie.
Występowanie[edytuj • edytuj kod]
Krzywy ryj występuje w zasadzie w każdej części świata, w każdej grupie wiekowej i u osobników z każdej klasy społecznej. Jest jednak znacznie bardziej pospolity w krajach rozwijających się zwijających się[1] u klas niższych i osób starszych, prawdopodobnie ze względu na niską zawartość witaminy D w diecie i duże zanieczyszczenie powietrza kwasem odmóżdżającym.
Przyczyny[edytuj • edytuj kod]
Jak wspomniano wyżej, przyczyną skrzywienia ryja może być nieodpowiednia dieta lub zanieczyszczenie środowiska, ale pewne grupy naukowców wyciągają odmienne wnioski:
- Mocny uraz, jak np. oberwanie spadającym fortepianem, kowadłem bądź czymś podobnym;
- Przebywanie na terenach skażonych radioaktywnie. Ta hipoteza nie jest zbyt popularna, ponieważ na takich terenach najczęściej występują też inne rodzaje zanieczyszczenia znacznie utrudniające badania;
- Spotkanie z dresem;
- Bo tak.
Efekty[edytuj • edytuj kod]
Krzywy ryj powoduje drastyczny spadek atrakcyjności danego osobnika dla płci przeciwnej i nie tylko, ale znacznie bardziej niebezpieczny jest wynikający z tego mechanizm swoistego zamkniętego koła skrzywienia ryja:
- Osobnik zauważa, że z powodu krzywego ryja nie ma powodzenia;
- Osobnik nie potrafi sobie z tym poradzić i zaczyna pić;
- Picie powoduje jeszcze większe skrzywienie ryja;
- Osobnik zauważa, że ma jeszcze bardziej krzywy ryj niż poprzednio. Koło się zamyka.
Prowadzi to do coraz większego zapijaczenia i pokrzywnienia. Po pewnym czasie jedna z tych rzeczy powoduje śmierć.
Przypisy
- ↑ Kryzys...