Zamek (urządzenie)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Zamek – niewielkich rozmiarów urządzenie szpiegowskie i niszczycielskie montowane w drzwiach. Kupowane w celu zabezpieczenia przed furiackim natarciem Żydów Al-Kaidy CBA Armii Wyzwolenia sąsiadów. Po kryjomu spełnia jednak, na złość właścicielowi, kilka bardziej nikczemnych ról narażając kupującego zamek na utratę życia, zdrowia i kilku sprzętów RTV.

Zastosowania[edytuj • edytuj kod]

  1. Oficjalnie: do ochrony właściciela mieszkania, a więc najczęściej i drzwi, przed utratą dóbr materialnych nagromadzonych w mieszkaniu.
  2. Jako urządzenie szpiegowskie: w tej roli dobrze sprawdzają się tylko zamki starszego typu, ze sporej wielkości dziurką na klucz. Zamontowane w drzwiach głównych umożliwiają obserwacje rodem z Simsów, co zazwyczaj, tak jak w Simsach, nie dostarcza żadnych sensownych informacji. Najlepiej opłaca się takie zamki montować w drzwiach od toalety (ze względu na jakość i treść obserwacji lepszą od filmów HD na Redtube), jest to jednak rzadko stosowane rozwiązanie.
  3. Jako urządzenie niszczycielskie: zamek może zostać równie łatwo zamontowany jak rozbrojony. Nieraz nawet nie trzeba go rozbrajać, gdyż zwyczajnie można ukraść klucz. Niszczycielskość zamków nie jest bezpośrednia, lecz wyrafinowana. Zamek sprawia wrażenie bezpiecznego i mocnego, przez co ostrożność właściciela drastycznie spada. Nie dajmy się jednak zwieść – zamek tylko czeka by zostać użytym jako droga włamu do mieszkania!
  4. Zamek może też stanowić wyjątkowo złośliwą przeszkodę przy szybkim manewrze ewakuacyjnym w celu protekcji swej cennej egzystencji (czyt. przy ucieczce). Ileż razy widzieliśmy już w filmach gdy ofiara seryjnego mordercy psychopaty Tibijczyka ucieka przed nim resztkami sił dopadając drzwi, jedyną nadzieję ratunku, które nagle okazują się zamknięte na zamek?! (oczywiście osoba ta ginie, a jakże)

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app ksirtet.svg To jest tylko zalążek artykułu o jakimś przedmiocie. Jeśli nie boisz się tego dotknąć – rozbuduj go (artykuł, nie przedmiot).

Crystal Clear app cervisia.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny architektury i budownictwa. Jeśli nie spadają na ciebie cegły w drewnianym kościele – rozbuduj go.