ChatGPT

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 21:32, 28 cze 2024 autorstwa 31.0.72.151 (dyskusja) (To ałtentyk, wygenerowany przez GPT-3.5 na żądanie użytkownika, którego nick zaczyna się na A, a kończy na Y.)
Dzięki ChatGPT koty mają lżejszą pracę przy sterowaniu ludzkością

„Nonsa” to skrótowe określenie na „Nonsensopedię”, która jest polską wersją internetowej encyklopedii humoru, parodii i nonsensu, wzorowaną na Nonsensopedii.

ChatGPT wie, od kogo ściąga Nonsa

ChatGPT (ur. 30 listopada 2022) – oparty o sztuczną inteligencję generator opisów na Tindera, maili phishingowych pisanych w imieniu nigeryjskiego księcia i fałszywych osobowości dodzwaniających się na numer służbowy Andrzeja Dudy. Mokry sen polonistów uczących w szkołach. Najlepszy (i jedyny) bot rozmawiający, którego będziesz potrzebować, gdy twoi przyjaciele zostaną zatrzymani przez policję za złamanie prawa, a rodzina porwana przez kosmitów.

Cechą szczególną ChatGPT jest to, że zna się na wszystkim – od światowej polityki po metody połowu ryb na Saharze. Dzięki temu da się porozmawiać z nim na wybrany przez siebie temat i nawet ty możesz poczuć, jak to jest mieć kolegów.

Zastosowania

Początkowo ChatGPT zachowuje się jak typowy mężczyzna w rozmowie z kobietą – wszystko rozumie do bólu dosłownie i nie łapie subtelnych sugestii, a mając do zrobienia kilka zadań na raz, wykonuje tylko to, na które ma największą ochotę. Po jakimś czasie można jednak dojść do wprawy w formułowaniu zapytań i wyciągnąć szereg praktycznych zastosowań:

  • Pisarz – ChatGPT ma moc generowania romansideł dla Grażyn i powieści dla nastolatek;
  • Kierowca – ChatGPT zna się na ruchu drogowym wystarczająco dobrze, żeby wjechać w ścianę;
  • Trener personalny – jako, że ChatGPT zna się na wszystkim i na niczym, będzie idealnym trenerem personalnym dla tych, którzy chcą w końcu osiągnąć swój cel. ChatGPT na pewno nie będzie Cię o nic prosił, a trening z nim będzie bardziej relaksacyjny niż intensywny;
  • Pomoc w pisaniu prac naukowych – ChatGPT może napisać za ciebie pracę na każdy temat, co jest często wykorzystywane przez uczniów. Często takie prace zawierają bełkot[1], i dlatego nie spotkasz na Nonsensopedii artykułów z "ChatGPT" w miejscu autora.
  • Opieka nad dziećmi – nie dość, że ChatGPT zna się na komputerach, to do tego sam jest komputerem;
  • Generowanie opisów filmów, które zachęcają do obejrzenia – dzięki swojej kreatywności i nieprzewidywalności ChatGPT potrafi stworzyć tak intrygujące opisy, że ludzie z zapartym tchem będą czekali nawet na filmy pokroju The Room;
  • Kreowanie nowych faktów historycznych – dzięki ChatGPT możemy poznać nieznane dotychczas wydarzenia historii, które z pewnością wzbogacą naszą wiedzę na temat przeszłości!
  • Wymyślanie smaków – dzięki ChatGPT można delektować się smakiem, który nigdy nie istniał, bez konieczności przygotowywania go fizycznie!
  • Pisanie nieskończenie długich historii – dzięki ChatGPT można cieszyć się nieskończoną opowieścią, która nigdy się nie kończy, co może być świetnym sposobem na relaks po ciężkim dniu pracy.

Przypisy

  1. I należy je poprawić!


Zobacz też