Wytrych: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(ZieloneDaewooTico przeniósł stronę Wytrych na Łom: Wytrych i łom NIE SĄ synonimami)
 
M (rv grafiki)
Znacznik: edytor źródłowy
 
(Nie pokazano 10 wersji utworzonych przez 5 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Dietrich_(Werkzeug).jpg|250px|thumb|''No co, panie władzo? Gwoździa pan nie widział?'']]
#PATRZ [[Łom]]
{{cytat|Ucz się, ucz, bo nauka to do potęgi klucz, a '''wytrych''' to pieniądze.|Popularne przysłowie o '''wytrychu'''}}

'''Wytrych''' – narzędzie służące do otwierania lub odblokowania zamków (w drzwiach, do samochodu, w szafkach…), używany w przypadku braku klucza przez [[ślusarz]]a lub przez [[Złodziej|ludność nieuczciwie pracującą]]<ref>Najczęściej jednak „ślusarz” także okazuje się być złodziejem</ref>. Posiadanie wytrychu w Polsce jest surowo zakazane, czyli każdy może go posiadać. W razie wpadki należy ukazać jednakże swoje <del>podrobione</del> autorskie prawo do bycia ślusarzem.

Wytrych jest urządzeniem podobnym do [[łom]]a jednakże mniej inwazyjnym. Niestety także bardziej pracochłonnym. Nie polecamy, jeżeli jesteś nerwowy. Zresztą najlepiej wybrać sobie wtedy inny zawód niż zło… ślusarz.

== Zobacz także ==
*[[Łom]]

{{Przypisy}}
{{stub|prze}}

[[Kategoria:Narzędzia]]

Aktualna wersja na dzień 20:05, 17 cze 2017

No co, panie władzo? Gwoździa pan nie widział?

Ucz się, ucz, bo nauka to do potęgi klucz, a wytrych to pieniądze.

Popularne przysłowie o wytrychu

Wytrych – narzędzie służące do otwierania lub odblokowania zamków (w drzwiach, do samochodu, w szafkach…), używany w przypadku braku klucza przez ślusarza lub przez ludność nieuczciwie pracującą[1]. Posiadanie wytrychu w Polsce jest surowo zakazane, czyli każdy może go posiadać. W razie wpadki należy ukazać jednakże swoje podrobione autorskie prawo do bycia ślusarzem.

Wytrych jest urządzeniem podobnym do łoma jednakże mniej inwazyjnym. Niestety także bardziej pracochłonnym. Nie polecamy, jeżeli jesteś nerwowy. Zresztą najlepiej wybrać sobie wtedy inny zawód niż zło… ślusarz.

Zobacz także[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Najczęściej jednak „ślusarz” także okazuje się być złodziejem


Crystal Clear app ksirtet.svg To jest tylko zalążek artykułu o jakimś przedmiocie. Jeśli nie boisz się tego dotknąć – rozbuduj go (artykuł, nie przedmiot).