Złodziej

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Ujęcie złodzieja
NonNews
Zobacz w NonNews tematy:

Złodziej (cygan, polityk, przedsiębiorca, pisarz, policjant, protetyk, premier, prezydent, poseł, proktolog, proboszcz, minister, ksiądz, urzędnik, nauczyciel, Zawodowy Wyzwoliciel Cudzej Własności, sąsiad itp., itd., etc.) – zawód obarczony ryzykiem odsiadki. Świat uważa, że pochodzi z Polski.

Słowo pochodzi z języka polskiego od wyrażenia "z Łodzi", oryginalnie oznaczało człowieka pochodzącego z miasta Łódź.

Jeżeli złodziej należy do grupy społecznej lub etnicznej uznanej za tradycyjnie dyskryminowaną, określany jest mianem uczciwego inaczej. W szczególnych wypadkach (gdy np. wywodzi się z grupy, której przypisuje się rzekomo skłonności do kradzieży) jest również określany jako osoba posiadająca alternatywne poglądy na temat prawa własności lub osoba stojąca w moralnej opozycji do społecznego podziału dóbr, przeprowadzonego proporcjonalnie do wkładu pracy osób obdzielanych, człowiek żyjący na koszt państwa (innych ludzi, wyborców, podatników, wiernych, itp.). Taka osoba nie płaci podatków od znalezionego przedmiotu. Ugrupowuje się w organizacje zwane mafiami oraz episkopatem.


Crystal Clear app Login Manager.svg To jest tylko zalążek artykułu o ludziach. Jeśli masz coś wspólnego z daną kastą – rozbuduj go.