Seat: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Wycofano ostatnie edycje autorstwa 88.156.44.192; przywrócono ostatnią wersję autorstwa Typowekonto.)
Znacznik: rewert
 
(Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
(Brak różnic)

Aktualna wersja na dzień 21:45, 27 sty 2024

Typowy Seat, próbujący wyjaśnić Oplu Astrze wyższość koncernów niemieckich nad francusko-amerykańskimi

SEAT, S.A. (inaczej Seacior, Siedzisko, Hiszpwagen lub rzadziej Samochód Ekstremalnie Anty-Trudnonaprawny) – producent samochodów wywodzący się z Hiszpanii, będący obecnie jedną z suczek na boku Volkswagena. Wyroby samochodowe są kierowane głównie w stronę ludzi, którzy nie są na tyle nudni, żeby jeździć wspomnianym Volksdeutschwagenem, ale jeszcze nie na tyle ciekawi, żeby kupić coś spoza tego koncernu. Seaty są najczęściej wybieraną marką wśród ludzi lubiących Seaty, nie licząc Skody Octavii. W związku z tym że marka należy do grupy Wieśwagena, i dodatkowo samym Wieśwagenem nie jest, części naprawcze kosztują tyle, że auto jest w stanie utrzymać finansowo nawet student z trzema warunkami.

Modele[edytuj • edytuj kod]

  • Stare Seaty
    Seat Leon – model dość zwyczajny. W pierwszej generacji przypomina żelazko, a w drugiej jajko z octu.
  • A teraz wyczyścimy sobie tylną szybę kuchenną szmatką.
    Seat Ibiza – od początku było pewne, że będzie tylko do jazdy po mieście. Poza tym wciśniesz się wszędzie. Nawet do stodoły. Nie próbuj tego w domu.
  • Seat Ateca – crossover segmentu C, czyli jedna z dziwniejszych rzeczy dekady. W gruncie rzeczy wygląda jak Leon trzeciej generacji, gdyby ten spojrzał w lustro, wziął się za siebie i nieco przypakował.
  • Nie wyjedziesz...
    Seat Arona – małe auto udające duże auto, nie spełniając funkcji żadnego. No, ale sprzedaje się dobrze.
  • Seat Tarraco – ten to jest dopiero byczek, rasowy SUV segmentu D. Jesteś w stanie pojechać z trójką dzieci i żoną na wakacje, zabierając 28 walizek, psa, teściową i jeszcze ci zostanie miejsce na Seata Ibizę.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]