Seat

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Typowy Seat, próbujący wyjaśnić Oplu Astrze wyższość koncernów niemieckich nad francusko-amerykańskimi

SEAT, S.A. (inaczej Seacior, Siedzisko, Hiszpwagen lub rzadziej Samochód Ekstremalnie Anty-Trudnonaprawny) – producent samochodów wywodzący się z Hiszpanii, będący obecnie jedną z suczek na boku Volkswagena. Wyroby samochodowe są kierowane głównie w stronę ludzi, którzy nie są na tyle nudni, żeby jeździć wspomnianym Volksdeutschwagenem, ale jeszcze nie na tyle ciekawi, żeby kupić coś spoza tego koncernu. Seaty są najczęściej wybieraną marką wśród ludzi lubiących Seaty, nie licząc Skody Octavii. W związku z tym że marka należy do grupy Wieśwagena, i dodatkowo samym Wieśwagenem nie jest, części naprawcze kosztują tyle, że auto jest w stanie utrzymać finansowo nawet student z trzema warunkami.

Modele[edytuj • edytuj kod]

  • Seat Leon – model podstawowy, nie za wielki, nie za mały. Wygląda na ogół bardzo ładnie, jedynie przy drugiej generacji wygląda, jakby przytył.
  • Seat Ibiza – mniejsza siostra Leona, z odpowiednim silnikiem jest w stanie wyprzedzać nawet Daewoo Matiza na drodze wojewódzkiej.
  • Seat Ateca – crossover segmentu C, czyli jedna z dziwniejszych rzeczy dekady. W gruncie rzeczy wygląda jak Leon trzeciej generacji, gdyby ten spojrzał w lustro, wziął się za siebie i nieco przypakował.
  • Seat Arona – małe auto udające duże auto, nie spełniając funkcji żadnego. No, ale sprzedaje się dobrze.
  • Seat Tarraco – ten to jest dopiero byczek, rasowy SUV segmentu D. Jesteś w stanie pojechać z trójką dzieci i żoną na wakacje, zabierając 28 walizek, psa, teściową i jeszcze ci zostanie miejsce na Seata Ibizę.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]