Polska Rzeczpospolita Ludowa: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(red. + czyszczenie + {{ok}})
(→‎Gospodarka: +okręty)
Linia 5: Linia 5:


==Gospodarka==
==Gospodarka==
PRL w sferze decyzji gospodarczych cechował się sporym zmysłem barterowym: w ramach wymiany dóbr z [[Rosjanie|zaprzyjaźnionym narodem]] dawaliśmy Rosjanom węgiel, w zamian za co ci brali od nas węgiel.
PRL w sferze decyzji gospodarczych cechował się sporym zmysłem barterowym: w ramach wymiany dóbr z [[Rosjanie|zaprzyjaźnionym narodem]] dawaliśmy Rosjanom [[węgiel]], w zamian za co ci brali od nas węgiel. Bardzo rozwinięty był w PRL przemysł stoczniowy. Okręty służyły głównie do transportu węgla do ZSRR. Niestety Ruscy nie wiedzieli co to "kaucja", więc okręty do Polski nie wracały. Wymagało to ciągłego zwiększania produkcji w [[Stocznia Gdańska|stoczniach]], która trwała aż do momentu buntu.


==Rozrywka==
==Rozrywka==

Wersja z 21:15, 21 kwi 2007

Plik:Gallery 9001 16 73268.jpg
Mieszkaniec PRL. Przespał wyzwolenie
Obywatele współpracujący w słusznej sprawie
– Dzień dobry, co jest w sklepie?
– Dzień dobry, ja jestem w sklepie.
Noncytaty
Zobacz cytaty:

Polska Rzeczpospolita Ludowa (ur. 22 lipca 1952, zm. 29 grudnia 1989) – kraj sytuowany niegdyś na terenie Europy Wschodniej. Po rozwiązaniu sytuowany w Europie Centralnej i regularnie przesuwany na zachód.

Gospodarka

PRL w sferze decyzji gospodarczych cechował się sporym zmysłem barterowym: w ramach wymiany dóbr z zaprzyjaźnionym narodem dawaliśmy Rosjanom węgiel, w zamian za co ci brali od nas węgiel. Bardzo rozwinięty był w PRL przemysł stoczniowy. Okręty służyły głównie do transportu węgla do ZSRR. Niestety Ruscy nie wiedzieli co to "kaucja", więc okręty do Polski nie wracały. Wymagało to ciągłego zwiększania produkcji w stoczniach, która trwała aż do momentu buntu.

Rozrywka

Jedną z nich była kolejka przed sklepem, miejsce nieskrępowanej dyskusji, skrępowanej wymiany informacji na temat dostaw towaru w mieście i krępującej, ale pożytecznej zimą, bliskości innych spoconych i dziamdziających kolejkowiczów.

Wieś

Na wsiach realizował się anarchokolektywizm, ponieważ chłopi mieli własne mięso z własnych świń, własny bimber z własnych kartofli i własny chleb z własnego zboża. Dzielili się tym ze służbami kontrolującymi obywateli i wszyscy na wsi, najedzeni i napojeni, milczeli o tej drobnej wytwórczości.

Szablon:Ok