Hefalump: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(dadono obrazek)
(podlinkowalem kubusia i prosiaczka)
Linia 31: Linia 31:
jednak ze względu na bardzo małą skuteczność tej metody uznawane było raczej
jednak ze względu na bardzo małą skuteczność tej metody uznawane było raczej
za rozrywkę wiejskiej głupoty. Sytuacja ta zmieniła sie dopiero w wieku
za rozrywkę wiejskiej głupoty. Sytuacja ta zmieniła sie dopiero w wieku
XX kiedy to para myśliwych - Kubuś Puchatek i Prosiaczek - udoskonalili tą
XX kiedy to para myśliwych - [[Kubuś Puchatek]] i [[Prosiaczek]] - udoskonalili tą
metodę wprowadzając do niej pętlę. Zastosowanie tego genialnego
metodę wprowadzając do niej pętlę. Zastosowanie tego genialnego
rozwiązania sprawia, ze liczba tropionych hefalumpow zwiększa się
rozwiązania sprawia, ze liczba tropionych hefalumpow zwiększa się

Wersja z 16:10, 19 lut 2006

Hefalump


Hefalump - mały drapieżnik żyjący w lasach całej Europy. Prowadzi nocny tryb życia polując na zagubionych grzybiarzy. Dnie spędza ukrywając się w gałęziach jarzębiny.


- Dlaczego hefalumpy mają czerwone oczy?

- Żeby mogły chować się na jarzębinie.

Występowanie

Najlepsze hefalumpy chowają się w jarzębinie na placu Pigal.

Jak zdobyć hefalumpa

Nagonki

Najstarszym sposobem chwytania hefalompów, praktykowanym już przez starożytnych Rzymian były nagonki. Ta niegdyś niezwykle popularna metoda obecnie nie jest już praktycznie stosowana, głownie z powodu stale pogarszającej się sytuacji na rynku rzymskich armii. Stale malejąca podaż i wzrost kosztów spowodowały, ze pomimo bardzo wysokiej skuteczności tej metody jest ona w dzisiejszych czasach nieopłacalna. Ostatnie wielkie polowania na hefalumpy z nagonkami miały miejsce w 476 r.

Tropienie z pętlą

Tropienie hefalumpów było powszechnie uprawiane juz w XVI w. n. e. jednak ze względu na bardzo małą skuteczność tej metody uznawane było raczej za rozrywkę wiejskiej głupoty. Sytuacja ta zmieniła sie dopiero w wieku XX kiedy to para myśliwych - Kubuś Puchatek i Prosiaczek - udoskonalili tą metodę wprowadzając do niej pętlę. Zastosowanie tego genialnego rozwiązania sprawia, ze liczba tropionych hefalumpow zwiększa się wraz z czasem tropienia dzięki czemu liczba potencjalnie schwytanych osobników stale rośnie. Kilkudniowe polowania prowadzone ta metoda pozwalają potencjalnie chwytać nawet całe stada hefalumpów. Tropienie z pętla okazało się metodą tak skuteczną, że w krótkim czasie doprowadziło do potencjalnego przetrzebienia stad hefalumpow w całej Europie. Obecnie, dzięki kiludziesięcioletniej ochronie zwierzęta te znowu licznie występują w naszych lasach. Najlepszym sposobem na zdobycie własnego hefalumpa jest nabycie go drogą kupna w pobliskim sklepie zoologicznym.

Hodowla

Ze względu na wysoką cenę rynkową grzybiarzy mało opłacalna i nie prowadzona na skalę masową. Częściej jako zwierzątko domowe. Przyjazny, łatwo się przywiązuje, smakuje jak kurczak.