Prosiaczek

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Nie ma jak przyjaciele

Prosiaczku, nie bądź świnią!

Kubuś Puchatek umoralnia Prosiaczka.

Prosiaczek – najlepszy przyjaciel Kubusia Puchatka, a także zdradziecka świnia. Kradnie misiowi miód, zaś ten udaje, że tego nie widzi. W związku z kryzysem, Kubuś ma zamiar go utuczyć i zjeść, jednak knurek jakimś cudem trzyma linię. W ten sposób zwierzaki żyją w stanie idealnej symbiozy.[1]

Kontakty towarzyskie[edytuj • edytuj kod]

Inna strona Prosiaczka

Kubuś Puchatek[edytuj • edytuj kod]

Chytry niedźwiedź używa go jako żywej tarczy przy wypadach po miód, naciąga go na baloniki, a w przypadku wpadki wszystko na niego zwala, kiedy coś się uda przypisuje sobie całą zasługę.

Tygrysek[edytuj • edytuj kod]

– Widzisz to co ja, prosiaczku?
Nie widzę, bo nie mam okularów.

Korzystając z faktu żałosnych parametrów cielesnych Prosiaczka, bezczelnie na niego wbrykuje. Wieprzek nie może czuć się choć przez chwilę bezpiecznie, musi stale być na baczności.

Królik[edytuj • edytuj kod]

Zaprzęga Prosiaczka do roboty na swojej farmie, nie dając mu w zamian ani marchewki, ani wieprzowinki. Wymyśla najrozmaitsze genialne plany mające na celu jedynie dodatkowe zestresowanie knurka.

Kangurzyca i Maleństwo[edytuj • edytuj kod]

Prześladują świnię, zmuszając do zabiegów higienicznych. Biedak musi przez to łamać swoje motto: Świnia się nie myje i też żyje.

Krzyś[edytuj • edytuj kod]

W ogóle nie zwraca uwagi na Prosiaczka, mimo że jest to jedyny mieszkaniec Stumilowego Lasu odwiedzający go bezinteresownie. Kiedy już go zauważy, mówi: Mam ochotę na baleron, szargając słabe nerwy Prosiaczka.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Choć ostatnio zaczęły się kłopoty – Puchatek porzucił myśl o zjedzeniu Prosiaczka w związku ze świńską grypą.


Krecik.jpg To jest tylko zalążek artykułu związanego z postaciami fikcyjnymi. Jeśli rozpoznajesz Rumcajsa i Pszczółkę Maję – rozbuduj go.