Sputnik (radio): Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
Znacznik: rewert ręczny
 
(Nie pokazano 6 wersji utworzonych przez 4 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Sputnik''' (dawniej także '''Radio Moskwa''' oraz '''Radio Głos Rosji''') – jedyne radio jakiego ty chcesz a nawet musisz słuchać. Uruchomiona 29 października dwunastej rocznicy [[Rewolucja październikowa|rewolucji październikowej]] w [[Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich|Raju Robotników]].
{{Popr|Przejrzeć tekst, wstawić kategorię}}
'''Radio Moskwa''' – jedyne radio jakiego ty chcesz a nawet musisz słuchać. Uruchomiona 29 października 12 rocznicy [[Rewolucja październikowa|Rewolucji październikowej]] w [[Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich|Raju Robotników]].


Stała na straży uciśnionego ludu robotniczego, zawsze podawała rzetelne informacje o sytuacji na świecie. Stała w opozycji do tej złej i fałszywej radiostacji [[Radio Wolna Europa]].
Stoi na straży uciśnionego ludu robotniczego oraz zawsze podaje rzetelne informacje o sytuacji na świecie. Dawniej stała w opozycji do tej złej i fałszywej radiostacji [[Radio Wolna Europa]].
[[Plik:Radio Moscow logo.png|thumb|Plakat radia Moskwy zatwierdzony przez [[Komunistyczna Partia Związku Radzieckiego|Partię Lenina]]]]
Była nadawana w 70 różnych językach z czego główne to: [[Język rosyjski|Rosyjski]], [[Język czeski|Czeski]] i jakieś inne.


== Typowy program nadawania za czasów Radia Moskwa ==
== Dżingiel ==
Od północy do jedenastej leciał hymn wszechstronnych republik. Następnie przez godzinę leciał synthpop [[Jugosławia|jugosłowiański]]. Od godziny dwunastej nadawane były wieści ze świata, które jak zawsze były w 100% rzetelne. Po tym nadawana był „Rasputin” [[Boney M.]] Po jej zakończeniu aż do następnego dnia znowu nadawany był hymn ZSRR. Wyjątkiem była [[II wojna światowa]], podczas której cały dzień nadawany był hymn.
Jako dżingiel, [[Józef Stalin|Wujcio Joe]], wybrał Широкa странa моя роднaя (''Shiroka strana moya rodnaya, Szeroka stara twoja *ebana).'' Ojciec Narodu wybrał ją po tym jak pokłócił się ze swoim [[Adolf Hitler|szkolnym kolegą]], gdzie m.in. użył takiego określenia wobec niego.


== Zakończenie działalności ==
== Typowy program nadawania ==
Po upadku ZSRR, Radio Moskwa przeżywało kryzys oraz żałobę. 22 grudnia 76. rocznicy rewolucji październikowej prezydent Rosji [[Borys Jelcyn]] postanowił zmienić nazwę stacji na ''Głos Rosji'', po czym odeszło w zapomnienie. W 2014 roku [[Władimir Putin]] przekształcił radio na ''Sputnik''. Ludzie niby słuchają, ale narzekają, że to odgrzewany kotlet.
Od 12 w nocy do 11 leciał [[Hymn zsrr|hymn wszechstronnych republik]]. Następnie przez godzinę leciał [https://www.youtube.com/watch?v=D9_VsYrA0Sc Synthpop Jugosłowiański]. Od godziny 12 nadawane były wieści ze świata które jak zawsze były w 100% rzetelne. Po tym nadawana była piosenka [https://www.youtube.com/watch?v=SYnVYJDxu2Q Boney M - Rasputin]. Po jej zakończeniu aż do następnego dnia znowu nadawany był hymn ZSRR.


== Zobacz też ==
Wyjątkiem była [[II wojna światowa|2 Wojna Światowa]] podczas której cały dzień nadawany był hymn.
* [[Prawda (gazeta)]]
* [[Radio Wolna Europa]]


{{stopka}}
== Zakończenie działalności ==
[[Kategoria:ZSRR]]
Po upadku ZSRR, Radio Moskwa przeżywało kryzys oraz żałobę. 22 Grudnia 76 rocznicy rewolucji październikowej pijak i prezydent Rosji Jelcyn postanowił zmienić nazwę stacji na "głos Rosji", po czym odeszło w zapomnienie.
[[Kategoria:Radio]]

Aktualna wersja na dzień 14:41, 8 paź 2021

Sputnik (dawniej także Radio Moskwa oraz Radio Głos Rosji) – jedyne radio jakiego ty chcesz a nawet musisz słuchać. Uruchomiona 29 października dwunastej rocznicy rewolucji październikowej w Raju Robotników.

Stoi na straży uciśnionego ludu robotniczego oraz zawsze podaje rzetelne informacje o sytuacji na świecie. Dawniej stała w opozycji do tej złej i fałszywej radiostacji Radio Wolna Europa.

Typowy program nadawania za czasów Radia Moskwa[edytuj • edytuj kod]

Od północy do jedenastej leciał hymn wszechstronnych republik. Następnie przez godzinę leciał synthpop jugosłowiański. Od godziny dwunastej nadawane były wieści ze świata, które jak zawsze były w 100% rzetelne. Po tym nadawana był „Rasputin” Boney M. Po jej zakończeniu aż do następnego dnia znowu nadawany był hymn ZSRR. Wyjątkiem była II wojna światowa, podczas której cały dzień nadawany był hymn.

Zakończenie działalności[edytuj • edytuj kod]

Po upadku ZSRR, Radio Moskwa przeżywało kryzys oraz żałobę. 22 grudnia 76. rocznicy rewolucji październikowej prezydent Rosji Borys Jelcyn postanowił zmienić nazwę stacji na Głos Rosji, po czym odeszło w zapomnienie. W 2014 roku Władimir Putin przekształcił radio na Sputnik. Ludzie niby słuchają, ale narzekają, że to odgrzewany kotlet.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]