Skup złomu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(nowa strona)
M (Wycofano ostatnie edycje użytkownika 93.190.38.74, powód: nieśmieszne)
Znacznik: rewert
 
(Nie pokazano 30 wersji utworzonych przez 21 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Skup złomu''' – miejsce, gdzie leżą kupy [[złom]]u. Często odwiedzane przez [[alkoholik|klientów]] w celach zarobkowych.
Skup złomu jest miejscem od pewnego czasu bardzo modnym i często uczęszczanym . Gromadzi się w nim sama elita , np: Złomiarze , którzy bez tego miejsca życia sobie nie wyobrazają . W tym oto miejscu współcześni poszukiwacze skarbów pokroju Indiany Jonesa sprzedają swe znaleziska i dostają za nie duże pieniądze . Wśród tych wszystkich wspaniałych znalezisk prym wiodą fragmenty torów kolejowych , aluminiowe puszki po V.I.P.-ie resztki pojazdów wszelakich ,np:maluchów , trabantów , rowerów , itp , itd . W składnicach złomu pracują najczęściej przyjezdni z Ukrainy . Do pracy tam są niezwykle poszukiwani gdyż zadowolą się każdym groszem ( bierzmy z nich przykład ! ). Ze złomu znalezione przez poszukiwaczy skarby trafiają do muzeów i takich tam .

== Zawartość ==
* śmieci – szmaty, ziemia i kamienie poupychane gdziekolwiek byleby ważyło więcej, może się nie skapnie…
* złom przypadkowy – każdy metalowy element, na który natknął się złomiarz i był w stanie go zdemontować. W tej grupie dominują szyny kolejowe, przewody sieci trakcyjnej, fragmenty przęseł mostów i rurki od znaków drogowych;
* złom kilkukołowy – <del>nie</del>używane łady, skasowane mercedesy i tym podobne
* złom paradoksalny – złom, który nie jest złomem. Na przykład Windows – nie ma tylko <del>płyty</del> opakowania. Oczywiście należy liczyć się z utrudnieniami w użytku. Kiedy ktoś zauważy złom paradoksalny, zazwyczaj da się usłyszeć głosy typu: ''A odsprzedałby pan ten rower?''. Nikt się nie przejmuje faktem, że ten rower nie ma hamulców…

== Zobacz też ==
* [[Gruchot]]

{{stub|eko}}
[[Kategoria:Miejsca]]

Aktualna wersja na dzień 10:06, 5 mar 2021

Skup złomu – miejsce, gdzie leżą kupy złomu. Często odwiedzane przez klientów w celach zarobkowych.

Zawartość[edytuj • edytuj kod]

  • śmieci – szmaty, ziemia i kamienie poupychane gdziekolwiek byleby ważyło więcej, może się nie skapnie…
  • złom przypadkowy – każdy metalowy element, na który natknął się złomiarz i był w stanie go zdemontować. W tej grupie dominują szyny kolejowe, przewody sieci trakcyjnej, fragmenty przęseł mostów i rurki od znaków drogowych;
  • złom kilkukołowy – nieużywane łady, skasowane mercedesy i tym podobne
  • złom paradoksalny – złom, który nie jest złomem. Na przykład Windows – nie ma tylko płyty opakowania. Oczywiście należy liczyć się z utrudnieniami w użytku. Kiedy ktoś zauważy złom paradoksalny, zazwyczaj da się usłyszeć głosy typu: A odsprzedałby pan ten rower?. Nikt się nie przejmuje faktem, że ten rower nie ma hamulców…

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


20 Tusk.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny ekonomii. Jeśli wiesz, dlaczego Balcerowicz musiał odejść – rozbuduj go.