Lodówka: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Znacznik: edytor źródłowy
M
Znacznik: edytor źródłowy
Linia 1: Linia 1:
{{cytat|Mamo, nie ma nic do jedzenia|Dziecko z reklamy [[Danio]] o pełnej '''lodówce'''}}
{{cytat|Mamo, nie ma nic do jedzenia|Dziecko z reklamy [[Danio]] o pełnej '''lodówce'''}}


{{t}}niewyczerpane źródło [[światło|światła]]. Już jaskiniowcy używali ich do oświetlenia swoich jaskiń i grot. Zamurowywano je wtedy w ścianach. Obsługa tego urządzenia nie jest skomplikowana. Aby je uruchomić należy jedynie otworzyć i ewentualnie odsunąć [[piwo]], które zasłania jakąś tandetną [[żarówka|żarówkę]], przy czym bardzo ostrożnie postępować z piwem.
'''Lodówka''' – niewyczerpane źródło [[światło|światła]]. Już jaskiniowcy używali ich do oświetlenia swoich jaskiń i grot, zamurowywano je wtedy w ścianach. Obsługa tego urządzenia nie jest skomplikowana, aby je uruchomić należy jedynie otworzyć i ewentualnie odsunąć [[piwo]], które zasłania jakąś tandetną [[Żarówka|żarówkę]], przy czym bardzo ostrożnie postępować z piwem.


Skutkiem ubocznym działania lodówki jest chłodzenie. Można ją więc wykorzystać także do przechowywania najbliższej rodziny, lub ukochanych zwierzątek domowych (jak wiadomo, [[mięso|mięsko]] najdłużej zachowuje świeżość w temperaturze poniżej zera).
Skutkiem ubocznym działania lodówki jest chłodzenie. Można ją więc wykorzystać także do przechowywania najbliższej rodziny, lub ukochanych zwierzątek domowych (jak wiadomo, [[Mięso|mięsko]] najdłużej zachowuje świeżość w temperaturze poniżej zera).


Otwarta lodówka posiada również zadziwiającą właściwość przyciągania zwierząt futerkowych – np. [[kot|kotów]].
Otwarta lodówka posiada również zadziwiającą właściwość przyciągania zwierząt futerkowych – np. [[Kot|kotów]].


Pytanie nurtujące ludzkość to: czy jak się zamknie lodówkę, to światełko w środku ciągle się świeci? Einstein próbował odpowiedzieć na to pytanie, jednak pomimo iż rozebrał na części kilka(dziesiąt) lodówek, nie udało mu się znaleźć odpowiedzi. Nawet Edison, twórca żarówki miał problem w tej kwestii. Nie mógł przez to spać po nocach, aż w końcu wpadł na genialny pomysł: zamknął się w lodówce. Niestety światło zgasło a on miał klaustrofobię, o której zapomniał, gdyż uważał, że żarówka nie zgaśnie, biedak wykończył się między dolną półką z jajkami a górną z mlekami, po sobie zostawił tylko notes, a w nim na ostatniej stronie napis: kur*a zgasła..
Pytanie nurtujące ludzkość to: czy jak się zamknie lodówkę, to światełko w środku ciągle się świeci? Einstein próbował odpowiedzieć na to pytanie, jednak pomimo iż rozebrał na części kilka(dziesiąt) lodówek, nie udało mu się znaleźć odpowiedzi. Nawet Edison, twórca żarówki miał problem w tej kwestii. Nie mógł przez to spać po nocach, aż w końcu wpadł na genialny pomysł: zamknął się w lodówce. Niestety światło zgasło a on miał klaustrofobię, o której zapomniał, gdyż uważał, że żarówka nie zgaśnie, biedak wykończył się między dolną półką z jajkami a górną z mlekami, po sobie zostawił tylko notes, a w nim na ostatniej stronie napis: kur{{cenzura1}}a zgasła…
Kolejnym śmiałkiem sprawdzającym tą zagadkę był typowy żul z monopolowego, gość zaopatrzył się profesjonalnie w denaturat, wypił trochę przed wejściem na odwagę, jednak nie było mu już później dane wyjaśnianie tejże zagadki... Ani żadnej innej na podstawie obserwacji.. ;D
Kolejnym śmiałkiem sprawdzającym tą zagadkę był typowy żul z monopolowego, gość zaopatrzył się profesjonalnie w denaturat, wypił trochę przed wejściem na odwagę, jednak nie było mu już później dane wyjaśnianie tejże zagadki… Ani żadnej innej na podstawie obserwacji…

{{stub|prze}}


{{Stub|prze}}
[[Kategoria:AGD]]
[[Kategoria:AGD]]

Wersja z 18:10, 26 maj 2015

Mamo, nie ma nic do jedzenia

Dziecko z reklamy Danio o pełnej lodówce

Lodówka – niewyczerpane źródło światła. Już jaskiniowcy używali ich do oświetlenia swoich jaskiń i grot, zamurowywano je wtedy w ścianach. Obsługa tego urządzenia nie jest skomplikowana, aby je uruchomić należy jedynie otworzyć i ewentualnie odsunąć piwo, które zasłania jakąś tandetną żarówkę, przy czym bardzo ostrożnie postępować z piwem.

Skutkiem ubocznym działania lodówki jest chłodzenie. Można ją więc wykorzystać także do przechowywania najbliższej rodziny, lub ukochanych zwierzątek domowych (jak wiadomo, mięsko najdłużej zachowuje świeżość w temperaturze poniżej zera).

Otwarta lodówka posiada również zadziwiającą właściwość przyciągania zwierząt futerkowych – np. kotów.

Pytanie nurtujące ludzkość to: czy jak się zamknie lodówkę, to światełko w środku ciągle się świeci? Einstein próbował odpowiedzieć na to pytanie, jednak pomimo iż rozebrał na części kilka(dziesiąt) lodówek, nie udało mu się znaleźć odpowiedzi. Nawet Edison, twórca żarówki miał problem w tej kwestii. Nie mógł przez to spać po nocach, aż w końcu wpadł na genialny pomysł: zamknął się w lodówce. Niestety światło zgasło a on miał klaustrofobię, o której zapomniał, gdyż uważał, że żarówka nie zgaśnie, biedak wykończył się między dolną półką z jajkami a górną z mlekami, po sobie zostawił tylko notes, a w nim na ostatniej stronie napis: kurCenzura1.svga zgasła… Kolejnym śmiałkiem sprawdzającym tą zagadkę był typowy żul z monopolowego, gość zaopatrzył się profesjonalnie w denaturat, wypił trochę przed wejściem na odwagę, jednak nie było mu już później dane wyjaśnianie tejże zagadki… Ani żadnej innej na podstawie obserwacji…


Crystal Clear app ksirtet.svg To jest tylko zalążek artykułu o jakimś przedmiocie. Jeśli nie boisz się tego dotknąć – rozbuduj go (artykuł, nie przedmiot).