Trójkąt (instrument): Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Znacznik: edytor źródłowy
Znacznik: edytor źródłowy
Linia 3: Linia 3:


== Historia ==
== Historia ==
Wynalezienie trójkątu przypisuje się dziś starożytnym Grekom, kiedy to [[Pitagoras]] wraz ze swymi uczniami oblicz długość jego dwusiecznej. Jednak jego niezwykła barwa dźwięku została zauważona na dobrą sprawę dopiero pod koniec XVII w. w Królestwie Norweskim. To tam najwybitniejsi [[trójkąciarz|trójkąciarze]] [[black metal|ludowi]] podbijali serca swych słuchaczy, co szybko zaowocowało popularyzacją instrumentu w pozostałej części Europy. Trójkąt do dziś kryje wiele tajemnic, a nauka gry na nim wymaga wieloletnich studiów i talentu.
Wynalezienie trójkątu przypisuje się dziś starożytnym Grekom, kiedy to [[Pitagoras]] wraz ze swymi uczniami obliczał długość jego dwusiecznej. Jednak jego niezwykła barwa dźwięku została zauważona na dobrą sprawę dopiero pod koniec XVII w. w Królestwie Norweskim. To tam najwybitniejsi [[trójkąciarz|trójkąciarze]] [[black metal|ludowi]] podbijali serca swych słuchaczy, co szybko zaowocowało popularyzacją instrumentu w pozostałej części Europy. Trójkąt do dziś kryje wiele tajemnic, a nauka gry na nim wymaga wieloletnich studiów i talentu.


[[Kategoria:Instrumenty perkusyjne]]
[[Kategoria:Instrumenty perkusyjne]]

Wersja z 12:20, 26 kwi 2016

Podstawowe wyposażenie najlepszych zespołów: trójkąt i inne instrumenty akompaniujące

Trójkąt, zwany również duszą zespołu - jeden z najtrudniejszych do opanowania instrumentów muzycznych z grupy metalowych. Jak przystało na instrument metalowy, główne jego zastosowanie znalazł w muzyce metalowej.

Historia

Wynalezienie trójkątu przypisuje się dziś starożytnym Grekom, kiedy to Pitagoras wraz ze swymi uczniami obliczał długość jego dwusiecznej. Jednak jego niezwykła barwa dźwięku została zauważona na dobrą sprawę dopiero pod koniec XVII w. w Królestwie Norweskim. To tam najwybitniejsi trójkąciarze ludowi podbijali serca swych słuchaczy, co szybko zaowocowało popularyzacją instrumentu w pozostałej części Europy. Trójkąt do dziś kryje wiele tajemnic, a nauka gry na nim wymaga wieloletnich studiów i talentu.