Witalij Pietrow: Różnice pomiędzy wersjami

{{linki}}
'''Witalij Pietrow''' – pierwszy rosyjski kierowca F1, ulubieniec milionerów i narodowy bohater każdej niedzieli . Najwyższy kierowca w stawce i ledwo mieści się w kokpicie. Patronem Witalija zwanego popularnie Witią jest św.Władimir.
'''Witalij Pietrow''' – pierwszy [[Rosja|rosyjski]] kierowca [[Formuła 1|F1]], ulubieniec milionerów i narodowy bohater każdej niedzieli . Najwyższy [[kierowca]] w stawce i ledwo mieści się w [[kokpit|kokpicie]]. Patronem Witalija zwanego popularnie Witią jest św.Władimir.

== Przed Formułą 1 ==
Witek sporo bawił się przed awansem do F1, śmigał po lodzie na jednośladach i specjalnie przygotowanych samochodach [[Łada]] po czym trafił do serii GP2 gdzie w oparciu o łud szczęścia i pech rywali zdobył wicemistrzostwo. Później korzystając z pomocy rosyjskich banków, portfela ojca [[Aleksander Pietrow]] i rosyjskiego rządu wylądował w [[Renault F1 Team]] jako drugi kierowca i partner Roberta Kubicy.

== Formuła 1 ==
Debiutu młodego Rosjanina nie można zaliczyć do udanych gdyż zakończył wyścig po kilku okrążeniach. W Australii również nie dojechał do mety a pobocze zaczął zwiedzać od 18 okrążenia. Na GP Malezji za szybko zmieniał przełożenia i uszkodził skrzynię biegów. Pierwszy raz do mety dojechał podczas Grand Prix Chin skąd przywiózł aż 6 punktów i tym samym data 18 kwietnia 2010 została ustawiona świętem narodowym. Przed swoją publicznością na GP Hiszpanii metę minął jako 11 zawodnik a podczas GP Monako dojechał a właściwie nie dojechał ale został sklasyfikowany na pechowym, 13 miejscu.
Debiutu młodego Rosjanina nie można zaliczyć do udanych gdyż zakończył wyścig po kilku okrążeniach. W [[Australia|Australii]] również nie dojechał do [[meta|mety]] a pobocze zaczął zwiedzać od 18 okrążenia. Na GP [[Malezja|Malezji]] za szybko zmieniał przełożenia i uszkodził skrzynię biegów. Pierwszy raz do mety dojechał podczas Grand Prix Chin skąd przywiózł aż 6 punktów i tym samym data 18 kwietnia [[2010]] została ustawiona świętem narodowym. Przed swoją publicznością na GP Hiszpanii metę minął jako 11 zawodnik a podczas GP Monako dojechał a właściwie nie dojechał ale został sklasyfikowany na [[pech]]owym, 13 miejscu.

[[Kategoria:Kierowcy Formuły 1|Pietrow, Witalij]]

Wersja z 21:08, 2 cze 2010

Witalij Pietrow – pierwszy rosyjski kierowca F1, ulubieniec milionerów i narodowy bohater każdej niedzieli . Najwyższy kierowca w stawce i ledwo mieści się w kokpicie. Patronem Witalija zwanego popularnie Witią jest św.Władimir.

Przed Formułą 1

Witek sporo bawił się przed awansem do F1, śmigał po lodzie na jednośladach i specjalnie przygotowanych samochodach Łada po czym trafił do serii GP2 gdzie w oparciu o łud szczęścia i pech rywali zdobył wicemistrzostwo. Później korzystając z pomocy rosyjskich banków, portfela ojca Aleksander Pietrow i rosyjskiego rządu wylądował w Renault F1 Team jako drugi kierowca i partner Roberta Kubicy.