Ziemia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 18:39, 21 sie 2006 autorstwa D@mi (dyskusja • edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to 213.77.229.130. Autor wycofanej wersji to Grabix.)
Zdjęcie Ziemi. Uwaga! Zdjęcie pochodzi sprzed 250 milionów lat i może nie być aktualne.

Ziemia - największy obiekt przystosowany do transportu ludzi w kosmosie.

Powierzchnia

Do tej pory nie zmierzono. Wyspecjalizowani geolodzy, geografowie i kartografowie nadal mierzą jej powierzchnię w "Stoopkach". Nieoficjalnie wiadomo, że rozciąga się od wschodu do zachodu i od góry do dołu. Grupa naukowców z uniwersytetu Wagadugu w Burkina Faso udowodniła ostatnio, że niemożliwe jest zmierzenie powierzchni Ziemi bez pisemnej zgody Chucka Norrisa. Od niedawna naukowcy zaczęli mierzyć ją zapałką. Ekspedycja zniknęła gdzieś koło Chin.

Cechy charakterystyczne

Poza wyglądem: jedyna planeta we Wszechświecie, na której Międzyplanetarna Federacja Istot Inteligentnych Normalnie stwierdziła, mimo występowania istot żywych, totalny brak rozumnych działań... MFII stara się trzymać istnienie Ziemi przed społeczeństwem Federacji w tajemnicy. Ta bowiem może potraktować Ziemię jako zadziwiające miejsce turystyczne co zrujnuje Dzwonnika, jako iż takiej masy turystów nie udźwignie i może przetrącić kark Wielorybowi który wywoła Burzę w Szklaneczce Wody. Co doprowadzi do nieuchronnego kopniaka z półobrotu...

Inne Teorie

Jedną z ciekawszych teorii na temat Ziemi jest ta, która mówi, iż jest ona wielkim bananem. Banan obraca się z bardzo dużą szybkościa, wobec czego z kosmosu wygląda jak kula. Ludzkość żyje na wewnętrznej stronie banana, jest utrzymywana tam dzięki bardzo dużej sile odśrodkowej. Podejrzewa się, że inne ciała niebieskie (poza Smurfami) mogą również działać na podobnej zasadzie. Hipoteza ta opiera się na paru założeniach:

  1. Ciała, które wylatują z Ziemi muszą mieć dużą prędkość (rzędu 11,9km/s), więc aby uniknęły zderzenia z bardzo szybko wirującym bananem, Ziemia nie może mieć zbyt dużej grubości;
  2. Mruganie światła, jak w żarówce, jest niezauważalne dla ludzkiego oka. To dlatego, że Ziemia-banan kręci się nazbyt szybko. Jednak występują również ruchy w płaszczyźnie ekliptyki, co dowodzi występowania dnia i nocy - a dalej - pór roku.

Nowocześni naukowcy odnoszą się dość sceptycznie do tej teorii, lecz mimo to znalazła ona paru wyznawców wśród uznanych na całym świecie myślicieli, m.in. Alfa.

Inną teorią jest, że Ziemia jest wielkim plackiem ziemniacznym położonym na głowach siedmiu gigantycznych krokodyli. Teorię tą potwiedza ciagłe kurczenie się Ziemi (w wyniku zjadania placka przed krokodyle na brzegach), oraz opowieści o zielonych istotach.