Ogórek
Szablon:Troślina jednoroczna, dyniowata, jeden z najpopularniejszych owoców. Posiada szerokie zastosowanie: jako element wieńczący kanapkę, do szeroko rozumianej samoobrony lub sprowadzania doznań erotycznych. Rodzaje ogórków:
- w zależności od wielkości: mały, duży, średni
- w zależności od koloru: żółty, zielony
- w zależności od sposobu przetworzenia: kiszony, w occie, albo po prostu zwykły ogór
Cechy rozpoznawcze: zwykle zielony,długi, wąski, z ogonkiem, maleńkie wypustki, nie stanowi zagrożenia dla otoczenia, dobry na przegrychę, poprawia samopoczucie, konsumpcja jest procesem nie wymagającym szczególnych zdolności, należy jedynie pamiętać, że stosuje się go doustnie. Niestety niektóre kobiety używają go do innych celów prócz konsumpcji.
Kontrowersje
Według najnowszych badań ta mityczna roślina pojawia się w wielu legendach i podaniach, jednak jej istnienie nigdy nie zostało naukowo potwierdzone. Jest on także bohaterem jednego z największych spisków w historii, tzn. Spisku Ogórkowego, kiedy to przywódcy największych państw świata na IV Ogólnoruskim Zjeździe Klubu Przyjaciół Ogórków, ustalili że dla dobra ludzkości wyhodowany zostanie twór podobny do ogórka, aczkolwiek ogórkiem nie będący (prawdopodobnie była to genetycznie zmutowana cukinia). Prawda wyszła na jaw dopiero pod koniec lat dziewięćdziesiątych, jednak do dziś wśród prymitywnych struktur społecznych wschodniej Europy i Azji panuje przekonanie że ów ogórek istnieje. W wielu krajach działają już fundacje mające na celu ostateczne zdementowanie mitu, lecz odsetek ludzi wierzących w ogórki jest nadal bardzo duży. Według statystyk przygotowanych przez Światowe Biuro Walki z Ogórkaryzacją wynika że w Polsce wynosi on około 90 %, największy udział mają tu mieszkańcy małych wiosek takich jak Wrocław i Warszawa.