Jacek Rostowski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Plik:Rostowski wesoły.jpg
Jacek Rostowski widzący rosnące wpływy do budżetu…
…i spadające poparcie dla rządu

Jacek Rostowski (właściwie Jan Antony Vincent-Rostowski, także Pan Drożyzna, ur. 30 kwietnia 1951 w Londynie) – polski ekonomista, gramatyk, mason, fotograf i minister finansów w rządzie Donalda Tuska.

Poza ciężką i niezbyt płatną pracą w rządzie Jacek Rostowski zmuszony był dorabiać w inny sposób. Został właścicielem największej na świecie sieci zakładów fotograficznych uwieczniających głównie krewkich kierowców w ich samochodach. Niestety, kryzys gospodarczy dopadł także zakłady fotograficzne byłego ministra, z planowanych wpływów 1,5 miliarda wyniosły one tylko 30 milionów, przez co minister zmuszony był klepać biedę.

Dorobek naukowy

  • Stworzył mocno kontrowersyjną Teorię Rostowskiego, z której wynika, że oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy da w przyszłości mniejsze emerytury niż przejadanie ich na bieżąco. Teoria owa szybko zdobyła sobie popularność w całej Polsce, zarówno wśród koalicji, jak i opozycji.
  • Jest autorem nowej odmiany miasta nad Brdą: w narzędniku – z Bydgoszczem, w miejscowniku – w Bydgoszczu. Władze niewielkiej Gołańczy w Wielkopolsce już pracują nad tym, aby zgodnie z nową odmianą Hrabiego Von Rostowskiego zamieszkać w Gołańczu.

Sympatie i antypatie

Reklama dźwignią handlu

Jacek Rostowski bardzo lubi kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, przejeżdżających na czerwonym świetle, poruszających się dużymi, paliwożernymi samochodami. Takie osoby są dla niego wzorem uczciwego podatnika. Jednak jako, że polscy kierowcy zarówno sympatię ministra, jak i finanse państwa mają w głębokim poważaniu, starają się jeździć jak najbardziej przepisowo i ekonomicznie, zwiększając dziurę budżetową. Poza krewkimi kierowcami, Jacek Rostowski uwielbia studentów spożywających napoje alkoholowe w miejscach publicznych, takich jak lasy, łąki czy parki. Nie lubi z kolei rowerzystów, niepłacących akcyzy od paliwa, chyba że rowerzysta będzie jeździć po chodniku, przejeżdżać na pasach, czy jechać bez trzymanki.

Według opinii ekspertów kolejne podwyżki podatków mogą oznaczać, że Minister Jacek Rostowski posiada więcej przyjaciół niż mogłoby się nam wydawać.

Zasługi

Plik:Papierosy.png
Pamiętajcie, obywatelu!

Były minister finansów posiada znakomite zasługi dla polskiej gospodarki. Osiągnął je dzięki wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań ekonomicznych. Konsekwentnie zwalcza bezrobocie wśród młodych osób – głównie poprzez podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat. Pobudza także rozwój polskiej gospodarki poprzez podnoszenie podatków. Jacek Rostowski od dłuższego czasu prowadzi konsekwentną walkę z kryzysem gospodarczym. Jako, że kryzys polega na tym, iż konsumenci zbyt mało kupują, a zbyt dużo oszczędzają, przez co gospodarka słabnie, Jacek Rostowski podejmował działania mające na celu jeszcze większe oszczędzanie (metoda Rostowskiego), dzięki czemu – zgodnie z zasadą gaszenia ognia ogniem – kryzys ma zwalczyć się sam.

Plany na przyszłość

W ramach cięć w administracji państwowej, rząd planował połączenie ministerstw transportu i finansów, włącznie z osobą ministra, dzięki czemu można będzie zwolnić całą rzeszę urzędników. Rostowski miał się stać głównym zwierzchnikiem fotoradarów, dzięki czemu na drogach miało zrobić się bezpieczniej, a w kasie państwa szczuplej. Pieniądze zaoszczędzone dzięki cięciom sektora budżetowego zostaną przeznaczone na rozbudowę zakładów fotograficznych, co poskutkuje zwiększeniem wachlarza usług.

Służby

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Jacek Rostowski dysponował pokaźnym zasobem służb mających za zadanie poprawę stanu finansów państwa, które przekazał swojemu następcy. Do tych służb należą:

7 praw Rostowskiego

  1. Obywatel żyje po to, aby płacić podatki.
  2. Prawo nie działa wstecz – z wyjątkiem prawa podatkowego.
  3. Prawo podatkowe to zbiór pomyłek.
  4. Państwo najlepiej wie, na co wydać pieniądze obywatela.
  5. Stawki podatkowe powinny być mniejsze, ale muszą być większe.
  6. Kto korzysta z dobrodziejstw ustawy podatkowej – grzeszy (nie dotyczy Urzędu Skarbowego i pracowników Ministerstwa Finansów).
  7. W roku 2014 znieść całkowicie podatek dochodowy, wprowadzając w to miejsce VAT w wysokości 200 procent.

Szablon:PO