Jazz Jackrabbit 2

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Temat: Gra Jazz Jackrabbit 2
Kategoria: Gry

Status artykułu:
W TRAKCIE TWORZENIA



Tak właśnie wygląda śmierć podczas gry w Jazz Jackrabbit 2 – zjadłeś to!

Jazz Jackrabbit 2 – (jeszcze nie) zapomniana przez cały świat gra komputerowa ze stajni producentów Frotnajta. Jej charakterystyczną cechą jest to, że postaci którymi się poruszają, są królikami. Podczas walki nie giną, lecz zostają usmażone. Nie popełniają samobójstw, tylko dosł. to zjadają (patrz ilustracja obok)[1].

Społeczność

Aktywni

Na aktywną społeczność tej gry składa się obecnie niecałe sześćdziesiąt osób, gdzie ok. piętnastu gra codziennie wieczorem. Gracze JJ2 pochodzą z całego świata (głównie: kraje Europy, Afryki i Bliskiej Wojny). Trudno jest pisać o tej społeczności ogólnie, gdyż jest tak nieliczna, że można by było tu wyliczyć wszystkich jej członków i wnikliwie opisać każdego z nich. Jeśli jeden wkurwi drugiego, drugi go DOSuje (skocz tu), dlatego wysoce zaleca się nie wkurwiać innych w tejże grze.

Klany

Gracze JJ2 dzielą się na klany. Każdy z tych klanów ze sobą konkuruje i walczy o jak najwyższe miejsce w rankingu klanów, czyli w ladderze (z ang. drabina)[2]. Ladder zazwyczaj w ogóle się nie zmienia, a jakość klanu zawsze zależy od rekrutowanych do niego graczy oraz tego, czy spCenzura2.svglą podczas wojny klanów (clanwar).

Opis, rozgrywka i inne pierdoły

Postaci

Plik:Króliki w JJ2.png
Króliki w JJ2. Kolejno: Jazz, Spaz i Lori.

W grze masz do wyboru trzy postaci, gdzie każdy z nich ma swój specjalny ruch:

  • Jazza, tytułowego bohatera; jego ruchem jest latanie dzięki uszom, które potrafi ułożyć w śmigła helikoptera.
  • Spaza, pierdolniętego królika, który potrafi robić podwójny skok i szarżować z buta. Używa go zdecydowana większość graczy do gry z innymi.
  • Lori, nikomu nie przydatną kreaturę, samicę królika. Robi bardzo krótką szarżę z buta. Nikt jej nie używa.

Achtung!

W tej grze grasują zdesperowani pseudohakierzy. Aby nie wpaść w szał przewlekły, warto zapoznać się z poniższymi informacjami:

  • Zaleca się granie tylko z włączonym VPNem, a najlepiej w VirtualBox (z VPNem). Grając w tę grę możesz stracić pliki ze swojego komputera ze względu na płytkość zabezpieczeń.
  • Gdy gracz, którego wkurwisz/zaciekawisz/dotknie kaprys likwidacji twojego szczęścia i użyje magicznych programów takich jak WireShark czy Ethereal, łatwo pozyska twoje IP i/lub kilka innych przydatnych informacji, jeśli zechce użyć jeszcze innych programów.
  • Grasz na własne ryzyko!

Tryby gry. Singleplayer

Są dwa tryby gry i chyba dalej nie trzeba tego tłumaczyć. Jednak z uwagi na to, że pierwszy z nich jest dosyć nudny, ów etap gry (singleplayer) traktuje się jako wstęp do gry na dłuższą falę. Fabuła trybu offline opiera się na mordowaniu żłowów, tak samo jak w Super Maryi Mario. To samo co w każdej takiej grze, ale w innej oprawie graficznej.

Multiplayer i tryby rozgrywek

Multiplayer to ten właściwy tryb gry, w którym się coś dzieje. Aby dołączyć do rozgrywki, wystarczy znaleźć odpowiedni serwer i tam wejść[3]. Nie znajdziesz tam komercji, więc nie kupisz VIPa ani unbana. Żeby gracze nie umarli z nudy, mogą ćwiczyć swoją zręczność w grach zwanymi Testami, które polegają na przechodzeniu kolejnych poziomów między niedotykalnymi ścianami. Dotknięcie takiej ściany powoduje, że gracz musi wykonywać poziom od nowa. Oprócz tego, gracze mają możliwość prowadzenia rozgrywki z innymi graczami w trybach Battle (powyżej dwóch osób jest to deathmatch) i Capture The Flag (podjebywanie flagi innej drużynie i nie dopuszczenie do kradzieży swojej - doniesienie cudzej flagi do swojej będącej w bazie daje punkt).

Linki zewnętrzne

Przypisy

  1. Z ang., komunikaty wyświetlane na czacie podczas śmierci/samobójstwa gracza to „You were roasted by... <nick gracza>” – „zostałeś usmażony przez <nick gracza>”, gdy zostaniesz przez niego zabity; „You ate it” – „zjadłeś to”, gdy popełnisz w grze samobójstwo
  2. Ladder dostępny na tej stronie: https://jazzjackrabbit.net/
  3. Lista aktywnych serwerów i graczy na nich będących dostępna tutaj – https://pukenukem.com/sgip