Joker (postać fikcyjna)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Joker – nikczemny, podły, zły itd. (można go określić wszystkimi oklepanymi przymiotnikami dotyczącymi wesołych panów). Charakteryzuje się każdą rzeczą, jaką charakteryzują się dzisiejsi złoczyńcy, czyli brzydotą, nieinteligencją oraz posiadaniem osobistego wroga. Mimo to, spośród innych kolegów po fachu wyróżnia go szminka, którą można zauważyć na całej twarzy tego koleżki.

Wygląd

Zapewne jego twórcy założyli, że ma on wyglądać strasznie i oryginalnie, ale oba pomysły im jakoś nie wyszły. Twarz Jokera jest straszna jak Rychu po 2 kolejkach i oryginalna jak fakt, że Kaczyński ma brata. Trudno inaczej określić 10 warstw męskiej szminki nałożonej na twarz prawiczka, którego ponadto podrapał kotek. Joker ubiera się w fioletowy garnitur, który zapewne ukradł Monkowi, a potem przefarbował. Co do jego włosów, to jeszcze nic pewnego nie ma, ale trwa śledztwo w sprawie kradzieży siana pewnego farmera.

Historia

Wokół Jokera krąży wiele plotek, a wśród nich można znaleźć historię jego ojca-pijaka, małżeństwo oraz posiadanie własnego laboratorium. Najprawdopodobniej przed zostaniem gangsterem był zwykłym alfonsem, który pracował w cyrku ponieważ dzieci bawiły jego liczne pozostałości po spotkaniu z wściekłym kotkiem. W końcu podczas jednego z jego pokazów niemody do środka wpadł Badmen i wrzucił go do betoniarki z zieloną galaretką, która na zawsze zmieniła życie Jokera. Od marnego alfonsa po przystojnego Józka z bagien.

Gadżety

  • Kwasowe ozdoby – tryskają galaretką, w której wykąpał się Joker. Przy spotkaniu z nią użytkownik przeżywa zabójcze emocje.
  • Gaz Smilex – Gaz rozweselający, który ku zdziwieniu psychopaty zabija wszystkie osoby, które go wąchały (bandyta zapomniał, że wcześniej dosypał do niego truciznę dymną).
  • Karty – zwykle same jokery, a jest ich ze 20 (musiał wydać sporo kasy na 10 talii). Służą do przecinania wielu rzeczy, m.in. metalu, drewna i chleba.

Zwroty

Ponieważ Joker jest psychiczny, to jego mózg wywołuje u niego zachowania bardziej hitlerowskie niż ludzkie, tak więc wiele zwrotów różni się od tych przyjętych przez społeczeństwo.