Ruch Patriotyczny

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ruch Patriotyczny (RP lub ЯР) – 2784. partyjka na polskiej scenie politycznej... Nie? 3678.? 4576.? 6867.? No, no, no! Ależ aktywni politycznie są ci Polacy!

Wyróżnia się tylko tym, że za swojego lidera uważa guru polskiej WSIAntoniego Macierewicza. Wystartowała z hukiem i dymem (piekielnym, zapewne) w wyborach parlamentarnych w 2005 i zajęła zaszczytne 245. miejsce, w przeciwieństwie do takiego PiS-u, który zajął również 245. miejsce, tyle, że od końca. Żaden z kandydatów nie wszedł w skład Sejmu, ale i tak partia ta ma swoją reprezentację w tym jakże szacownym organie ustawodawczym. Wot, zagadka!

Ruch patriotyczny jest w zasadzie blokiem kilku partii i pro forma publikujemy tutaj listę największych udziałowców w tym przedsięwzięciu (tzn – takich, gdzie liczba członków jest większa od 3):

Wśród liderów można spotkać również takie tuzy naszego cyrku, jak: Gabriel Janowski (Przymierze dla Polski) czy Jan Ferdynand Olszewski (Ruch Odbudowy Polski). Niektórzy z nich wciąż wierzą w św. Mikołaja.