Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Joker (postać fikcyjna)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Przykładowa kopia Jokera
Noncytaty
Zobacz cytaty:

Joker – nikczemny, podły, zły (można go określić wszystkimi oklepanymi przymiotnikami dotyczącymi wesołych panów). Charakteryzuje się każdą rzeczą, jaką charakteryzują się dzisiejsi złoczyńcy, czyli brzydotą, nieinteligencją oraz posiadaniem osobistego wroga. Mimo to, spośród innych kolegów po fachu wyróżnia go szminka, którą można zauważyć na całej twarzy tego koleżki.

Wygląd[edytuj • edytuj kod]

Zapewne jego twórcy założyli, że ma on wyglądać strasznie i oryginalnie, ale oba pomysły im jakoś nie wyszły. Twarz Jokera jest straszna jak Rychu po dwóch kolejkach i oryginalna jak fakt, że Kaczyński ma brata. Trudno inaczej określić dziesięć warstw męskiej szminki nałożonej na twarz prawiczka, którego ponadto podrapał kotek. Joker ubiera się w fioletowy garnitur, który zapewne ukradł Monkowi, a potem przefarbował. Co do jego włosów, to jeszcze nic pewnego nie ma, ale trwa śledztwo w sprawie kradzieży siana pewnego farmera.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Wokół Jokera krąży wiele plotek, a wśród nich można znaleźć historię jego ojca-pijaka, małżeństwo oraz posiadanie własnego laboratorium. Najprawdopodobniej przed zostaniem gangsterem był zwykłym alfonsem, który pracował w cyrku ponieważ dzieci bawiły jego liczne pozostałości po spotkaniu z wściekłym kotkiem. W końcu podczas jednego z jego pokazów niemody, do środka wpadł Badmen i wrzucił go do betoniarki z zieloną galaretką, która na zawsze zmieniła życie Jokera. Od marnego |alfonsa po przystojnego Józka z bagien.

Gadżety[edytuj • edytuj kod]

  • Kwasowe ozdoby – tryskają galaretką, w której wykąpał się Joker. Przy spotkaniu z nią użytkownik przeżywa zabójcze emocje.
  • Gaz Smilex – gaz rozweselający, który ku zdziwieniu psychopaty zabija wszystkie osoby, które go wąchały (bandyta zapomniał, że wcześniej dosypał do niego truciznę dymną).
  • Karty – zwykle same jokery, a jest ich ze 20 (musiał wydać sporo kasy na 10 talii). Służą do przecinania wielu rzeczy, między innymi metalu, drewna i chleba.
  • Nóż – gadżet, którym stara się pomagać innym, usuwając ich niewygodne owłosienie. Nie zawsze się to dla nich dobrze kończy…

Zwroty[edytuj • edytuj kod]

Ponieważ Joker jest psychiczny, to jego mózg wywołuje u niego zachowania bardziej hitlerowskie niż ludzkie, tak więc wiele zwrotów różni się od tych przyjętych przez społeczeństwo.

Język polski Język Jokera
Nie macie dzisiaj formy. Co się stało? Odpadły Wam jaja?
Wyglądasz jak down. Wiesz co? Przypominasz mi mojego ojca.
Abrakadabra! Ta-daaa!
Pójdziemy do łóżka? Jeśli jesteś w czymś dobry, nigdy nie rób tego za darmo.