Płot

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 22:34, 20 paź 2011 autorstwa Emdegger (dyskusja • edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Andrzej19. Ofiarą rewertu jest 178.181.63.223.)

Wysokie płoty tato grodził.

Co nieco o ludowej architekturze płotów

Płot – podstawowy przejaw terytorializmu, objawiający się stawianiem tu i ówdzie powierzchni pionowych o charakterze przejrzystym lub nie.

Kwestia kotka

Płot, a właściwie jego odmiana zdrobniała „płotek”, służy z definicji jako postument dla kotka, który wchodzi na niego i mruga. Obecnie badania są ukierunkowane na wyjaśnienie, czy ów przedstawiciel fauny mruga również wtedy, gdy nie wchodzi na płotek oraz czy płotek jest niezbędnym elementem jego ekosystemu.

Płot a polska racja stanu

Kargul, a podejdź no do płota!

Zaproszenie do negocjacji - formuła z początków II połowy XX wieku

Rola płotu w historii Polski jest nie do przecenienia. Zza płota zawsze strzelano do wroga, niezależnie od jego przynależności państwowej. Płot był elementem kształtującym stosunki sąsiedzkie wśród ludności przesiedlonej z Kresów Wschodnich na Ziemie Zachodnie Odzyskane po wojnie. Pewien płot w Gdańsku stał się przyczynkiem do obalenia ustroju komunistycznego w związku z faktem, że skakał po nim jakiś elektryk.

Rodzaje płotów

  • Niemiecki – przewiewny, z drutu kolczastego.
  • Ludowy – złożony ze sztachet, służący jako arsenał podczas rozwiązywania lokalnych sporów terytorialnych i towarzyskich.
  • Żywopłot – służący do przycinania, celem dogłębnego poznania życia intymnego sąsiadów.
  • Parkan – nie występuje w parkach, nie wiedzieć czemu.
  • Mur – lepiej pod nim nie przebywać, bo runie i pogrzebie stary świat.
  • Żydopłot - forma ogrodzenia zbudowana z materiału genetycznego, przewiewna, często wygłaszająca swoja poglądy na temat finansów i Boga.