Gały

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 10:29, 18 sie 2006 autorstwa Kamil Kozłowski (dyskusja • edycje) (Usunięcia niepotrzebnych linków.)

Gały – (zwane także oczami, ślepiami lub śledziem w occie a la Bismarck): narząd głowy powstały u Humanoidow i innych zwierząt zajmujących się trawieniem makaronu, siorbaniem budyniu i polowaniem na jogurty. Osadzone także w górnej części pleców młodych dresów w celu zauważenia i rozpoznania zbliżających się policjantów, chcących zabrać im piwo lub wypróbować nową pałkę. Przez inteligentne istoty wykorzystywane, by nie wpaść na drzwi.

Budowa

Niewiele wiadomo o budowie gał. Naukowcy dowiedli, że jedną z zewnętrznych warstw jest tzw. kredka lub tęczówka, która mieni się rożnymi kolorami tęczy. Odkryto dotychczas przypadki kolorów: zielony, niebieski, szaro-niebieski, waniliowy, piwny ( który jest skutkiem ubocznym picia zbyt dużej ilości piwa w okresie dziecięcym) oraz fioletowy (kolor ten jest skutkiem nadużywania denaturatu).

Oko posiada także grubą osłonę, która chroni przed występującymi nader często w naszym klimacie burzami piaskowymi oraz atakami ściętego białka podczas próby ataku ze strony jajecznicy Freda Flinstona. Znane są jednak przypadki, kiedy osłonka nie była w stanie uchronić gałki ocznej, w takim przypadku ścięte jajko dostaje się do oka powodując obrzęk, liczne pęcherze naoczne (znane są także pęcherze zaoczne, występują jednakże rzadziej), wymioty nosiciela oka, a w najgorszym wypadku wybuch oka i śmierć.

W przypadku, gdy nie dojdzie do wybuchu, nosiciel zacznie znosić jaja i zostanie zwerbowany do kurzej fermy Andrzeja Leppera, gdzie jeśli nie zgodzi się znosić jaj, zostanie skazany na blokowanie ulic lub obcięcie członków, co prowadzi ostatecznie do śmierci.

Pielęgnacja

Aby mieć zdrowe oczy, należy raz w tygodniu przemyć gały denaturatem. Wbrew obawom, nie powoduje to zmiany koloru kredki na fioletowy. Zaniechanie tejże czynności, prowadzi do zwapnienia oczu, następnie wystąpienia na gałce szkliwa i grubej warstwy kości. Nie leczone oko może wybuchnąć i spowodować śmierć nosiciela.

Aby oko utrzymywać w zdrowiu należy jeść dużo fast foodów. Dostarcza to odpowiedniej ilości witamin typu B666, D11 września, A2012, E3131. Przy braku którejkolwiek z tych witamin następuje zez, oczopląs, wytrzeszcz. Proces ten trwa 2 miesiące. Później oczy stają się od siebie niezależne i można nimi ruszać w sposób charakterystyczny dla kameleona. Co dla niektórych może wydawać się przydatne.

Jednym z najważniejszych, choć nieco pracochłonnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest nacieranie oczu wilgotnym chlebem, splątanym z włosami i pajęczyną. Lepszy efekt można osiągnąć dodając mocz oddany podczas pełni księżyca. Należy jednak zwrócić uwagę na świeżość tegoż płynu, albowiem magazynowany traci swoje właściwości odżywcze. Zaniechanie tegoż rodzaju pielęgnacji prowadzi do tzw. załamania, tj. ucieczki gał (pozostawiając nosiciela na łaskę policjantów i jogurtu) lub tez ich wybuchu.