Forum:Sekcja past

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 12:53, 10 gru 2018 autorstwa Serscull (dyskusja • edycje) (nowa strona)
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)
Ten wątek nie był edytowany od 2179 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.
Rzezba Mysliciel.jpg

Dużo o tym myślałem (wczoraj idąc do kibla nie wziąłem telefonu) i doznałem oświecenia.

Analogicznie do tego, co Amoniak powiedział na temat grafik: należy wykorzystać fakt, że Nonsa 1) ma możliwości hostingowe 2) zapamiętuje autorów.

Wedle tych założeń byłoby głupotą, gdybyśmy nie zastanowili się nad sekcją past.

  1. Jest to humor tekstowy, pasuje do Nonsensopedii. Podążamy za trendami, jednocześnie pozostając Nonsą.
  2. Jesteśmy ciągle aktywnym portalem, a mało jest stron regularnie publikujących pasty – Bądź mną oraz Pastopedia na FB są nieaktywne od paru miesięcy, pozostały grupy pastowe, ale poza tym nie ma niczego. Czyli ściągamy czytelników.
  3. Zapisywana jest informacja o autorze, przez co autorzy past, poszukując odpowiedniego miejsca do pochwalenia się swoją twórczością, mogą skorzystać z możliwości założenia konta i katalogowania swoich dzieł. A więc ściągamy twórców.

Jak to zrealizować?

  • Próba wżenienia tego w nonźródła będzie bardzo niezręczna. Może nowa przestrzeń? Wówczas pasty miałyby swoją stronę główną/portal, a i rubryka na głównej by się sprawdziła.
  • Nie wyobrażam sobie, żeby każda pasta miała swoją stronę – jak te strony nazywać? Pasta nie zawsze powinna mieć tytuł. Jest niegłupie rozwiązanie: publikować cotygodniowy zbiór, strony wówczas nazywać po prostu numerami tygodnia albo inną liczbą.
  • Pasty byłyby pierwotnie pisane na jakiejś podstronie z opcją dodaj wątek. W oknie edycji powinien wyświetlić się szablon z ogólnymi poradami typu pisz bez błędów ortograficznych, chyba że konwencja tego wymaga i odsyłaczem do formatowania.

Dostrzegam też kilka problemów do rozwiązania:

  • Czy każda pasta powinna być osobną stroną? Jeśli tak, to jak je nazywać – datami? Nie zawsze da się nadać tytuł. Można też publikować np. cotygodniowy zbiór.
  • System oceniania? Pasty na medal?
  • Sprawa autorstwa: zrobić szablon, w którym autor może po prostu napisać swój pseudonim lub, w przypadku posiadania konta, wstawić cztery tyldy? Chciałbym w jakiś rzetelny sposób spełnić obietnicę z punktu 3.

Serscull 11:53, gru 10, 2018 (UTC)