Prędkość światła
Prędkość światła (c) – stała fizyczna wymyślona przez Alberta Einsteina, której wartość wynosi około (trzysta milionów herców na dioptrię, czyli ok. 2 razy wolniej niż Windows Vista generuje błędy) (wklejając tę wartość do wypracowania pamiętaj o przekształceniu jej do zrozumiałej dla wszystkich postaci ). Dokładną wartość znają tylko docenci fizyki, producenci mieczy świetlnych i oczywiście samo światło.
Wątpliwości
Nie jest powiedziane, że prędkość światła ma wartość stałą. Określona przez Einsteina ma tylko potwierdzenie w próżni. Jest to tłumaczone tym, że światło jest samotne i szuka innego ośrodka do obcowania. Gdy uzna, że ośrodek ten jest za nudny – znowu ucieka, ale z prędkością mniejszą. Czasami światło odpoczywa, ale nie jest to udowodnione obserwacjami (bo nie można zobaczyć światła, które wpada do oka obserwatora, gdy wcale się nie porusza).
Rekord
Wartość prędkości światła w próżni jest uważana za maksymalną prędkość, jaka może zostać osiągnięta. Szybciej porusza się tylko Sokół Millenium z Gwiezdnych wojen oraz ciemność, która dotarła wszędzie długo wcześniej. Gdyby światło poruszało się szybciej niż się porusza, to niemożliwym byłoby przeczytanie tego, gdyż szanownemu czytelnikowi źrenice by wyparowały. Fizycy zakładają istnienie cząstek poruszających się szybciej niż światło. Próbowali sztucznie wytworzyć takie cząstki, lecz doświadczenie nic nie wykazało. Prawdopodobnie owe cząstki były zbyt szybkie na jakiekolwiek przyrządy pomiarowe znane ludzkości.